harlekin wiki

Zaplaví naše cesty opět duhová auta? Volkswagen Polo Harlekin se vrací

Možná si tahle odvážná vozítka pamatujete z devadesátek. Původně šlo o zajímavý reklamní koncept. Auto v duhových barvách vymysleli zaměstnanci firmy Volkswagen, aby na sebe upoutalo pozornost a zvýšilo prodeje vozů této značky.

Ovšem netradiční koncept hýřící barvami se kupujícím tak zalíbil, že si ho začali objednávat. A z jednoho původně reklamního kusu se tak stalo nejprve 1 000 a nakonec 3 806 vyrobených kusů. A kupujícím vůbec nevadilo, že tohle auto vypadá tak trochu jako z jiného světa.

Z extrému do extrému – aneb z unylé šedi ke křiklavosti

Když se na Volkswagen Polo Harlekin podíváte, neujde vám, že vypadá jako poslepované z různých dílů. Červená, modrá, žlutá, tyrkysová…. Každý díl je nalakovaný opravdu jinak. Tentokrát však jde o záměr a ne o snahu ušetřit na nepřelakovaných dílech z vrakoviště, jak bývá v našem okolí zvykem.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

V roce 1995, kdy Volkswagen Polo Harlekin přišel na trh, navíc existovaly hned čtyři barevné edice. Každá samozřejmě jiná. A aby toho nebylo málo, při objednávce nebylo možné zvolit si preferovanou variantu. Zákazníci tedy netrpělivě čekali na to, jaká barevná verze dorazí právě jim.

Samozřejmě se tohle nevšední auto stalo i terčem vtipů. Jeden z nich například říká, že v Nizozemsku musel majitel zastavit na příkaz policie jen proto, aby se strážci zákona mohli podívat na to, jakou barvu má zapsanou „v papírech.“

Ještě nejásejme, o budoucnosti duhových aut se zatím rozhoduje

Paradoxem je, že se Volkswagen Polo Harlekin v Nizozemsku nikdy oficiálně neprodával. To se však dost možná brzy změní. Nizozemský importér VW se totiž rozhodl opatřit nejnovější edici Pola právě „harlekýnovským vzhledem.“ A nabídl ho k posouzení zákazníkům. Pokud bude celý koncept úspěšný, vrátí se nejbarevnější auto všech dob zase do výroby. Tak co říkáte? Dali byste si říct, nebo jde podle vás o čirou šílenost?

Zdroj Náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

6 komentářů

 1. Kérkonoš Odpovědět

  Hned bych objednal pár desítek kusů jako vládní vozidla.
  Když už nám vládnou ti klauni, tak by měli jezdit v šaškovskejch autech.

  1. Aster Odpovědět

   No, některým politikům by slušela spíše kombinace zelená + modrá…a někteří by měli rovnou jezdit v autech s patřičným označením (pohřebního ústavu) aby bylo na první pohled zřejmé, že v něm jede politická mrtvola…

   1. Kérkonoš Odpovědět

    Taky dobrý… Ale mě by spíš zajímalo čím budeme jezdit my.
    Jestli to takhle půjde dál a všechno bude zavřený, tak to vidim na tuning ala Fred Flinstone…

    1. Aster Odpovědět

     Tak servisy jsou zatím v provozu a jestli je zavřou na tři týdny, tak se toho tolik nestane – když zřejmě budeme nuceni sedět doma…
     Pokud máte na mysli nová auta – no, tak chvíli nebudou – co už.

 2. Aster Odpovědět

  Tak to je veledílo 😀 😀 😀
  Pravda, má to cosi do sebe, ale jezdit bych v tom nechtěla – stejně jako bych si nevybrala růžovou nebo oranžovou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *