ss4

Koronavirus si vybral další oběť: populární sambovou školu letos v karnevalu v Riu de Janeiru neuvidíme

Sambová škola Grande Rio samba posledním ročníkům populárního karnevalu v brazilském Rio de Janeiru bez nadsázky vévodila. Diváky uchvacovala nádhernými kostýmy, krásnými tanečnicemi a propracovanými tanečními čísly. Letoš však na populární Sambadrom Marquês de Sapucaí, kam pokaždé zamířilo okolo 90 tisíc lidí, nevyjede.

A spolu s ní ani její taneční konkurentky. Celá velkolepá akce se totiž do dovolání ruší. Letošní jaro tak bude v Brazílii nesmírně tiché a skoro až smutné.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na další termín nečekejte, nemá to cenu

I když je celá událost pro Rio de Janeiro velmi důležitá jak po ekonomické stránce, tak i co do prestiže, letošní situace okolo koronaviru podle všeho nedala vedení města (a vlastně i celé země) jinou možnost, než akci zrušit. Kompletně a bez odvolání. Podle vyjádření starosty města Eduarda Paese není na místě očekávat, že by populární alegorické vozy vyjely do ulic například v červenci. Bohužel.

Obnovení tradice? Snad v roce 2022

Aktuálně se oči celé Brazílie upínají k očkování. Teprve po dosažení řádné kolektivní imunity bude podle všeho možné obdobně velké a populární akce spustit. A lze tedy předpokládat, že stejný „benefit“, tedy očkování, budou muset hostitelské zemi nabídnout i přilétající turisté ze všech koutů světa.

Jde rozhodně o velkou ztrátu. V posledních letech se totiž brazilské ulice měnily často nejenom v rejdiště polonahých krásek, ale také i na místo plné hlubokých sdělení například z politické scény, což mnoha vystoupením dodávalo na šťavnaté pikantnosti. Musíme jen doufat, že se podaří na tuto tradici opět bez problémů navázat. A kdo ví – možná opravdu už za rok.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *