Lyžařská dovolená v Rakousku: kam zamířit a jak nenaletět klasickým turistickým nástrahám

Lyžování

Nicméně vybrat vhodný lyžařský areál, který uspokojí veškeré vaše nároky, se může zdát jako nadlidský výkon. V následujících řádcích vám představíme pět nejlépe hodnocených rakouských středisek.

Nassfeld má vše, co si chcete dopřát

Na místě vás bude čekat pečlivě udržovaný areál, který se může pyšnit přibližně 100 kilometry sjezdovek. Těšit se můžete i na unikátní přírodu jižních Dolomit, jež dokáže turistu okouzlit množstvím průzračných jezer a nádherných rozhledů.

Obertauern v oblasti Salzburských Alp

Pokud chcete mít jistotu ,že si vždy zalyžujete s dostatečnou pokrývkou sněhu, pak vsaďte na Obertauern. Toto krásné lyžařské středisko v malebné salzburské přírodě totiž leží ve velmi příhodné nadmořské výšce od 1 630 do 2 313 metrů nad mořem. K dispozici je tu i snowpark pro nadšence do snowboardingu.

Lyžování

Lyžařská dovolená v Rakousku: kam zamířit a jak nenaletět klasickým turistickým nástrahám Foto: Pixabay

Saalbach Hinterglemm

Toto lyžařské středisko disponuje více než 270 kilometry upravených sjezdovek. Nechybí ani černá sjezdovka určená pro mistrovství světa.

Mayrhofen – Zillertal aneb dlouhá lyžovačka

Pokud plánujete opravdu pozdní lyžařskou dovolenou, pak navštivte areál Mayrhofen – Zillertal. Tady se totiž obvykle lyžuje až do začátku května a to celkem na 136 kilometrech sjezdovek.

Ischgl aneb do Tyrolska

Další porce skvělého lyžování na vás čeká v údolí rakouského Tyrolska. Abychom byli přesní, jde o největší lyžařské středisko v Alpách. Ale protože je poměrně známé, nechali jsme si Ischgl až na konec. I tay si zalyžujte opravdu dlouho. Sezóna zde totiž začíná obvykle už koncem listopadu a končí začátkem května. Těšit se můžete na 238 kilometrů sjezdovek všech obtížností a obrovský funpark.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/komercni-clanky-5-duvodu-pro-zimni-dovolenou-a-lyzovacku-v-hornim-rakousku-40382024, https://www.blesk.cz/lyzovani-rakousko-autem-strediska-pojisteni-predpisy, https://www.garaz.cz/clanek/servis-dovolena-s-autem-na-lyze-do-rakouska-kde-maji-nejlepsi-rizek-kam-je-to-nejbliz-a-kde-zaplatite-nejmin-na-poplatcich-21009098

Lyžařská dovolená v Rakousku: kam zamířit a jak nenaletět klasickým turistickým nástrahám Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.