Dokonalá cesta podél chorvatského pobřeží

Moře

Pokud máte rádi dlouhé cesty autem, někdy známé jako road tripy, připravili jsme pro vás cestu podél chorvatského pobřeží, která vás rozhodně bude bavit. Naše cesta začíná v chorvatské Zadaru, kam se buď můžete dostat vlastním autem, nebo letadle a auto si na cestu půjčit v jedné z místních autopůjčoven. Obě varianty mají své výhody a nevýhody, takže rozhodnutí je na vás. Tato cesta vám zabere přibližně týden, ale záleží na tom, jak dlouho budete chtít v destinacích zůstat a jestli si cestu záměrně protáhnete.

Zadar

Město se rozkládá zčásti na pevnině a zčásti na malém ostrůvku. Zadar má 75 tisíc stálých obyvatel a nabízí vše, co si můžete ke skvělé dovolené přát. Krásné pláže v okolí města, úžasné historické centrum plné obchodů a restaurací a spoustu možností pro sportovní aktivity ve městě i jeho okolí. Na místní promenádě se můžete podívat na proslulé mořské varhany a užít si západ slunce u drinku nebo dobrého jídla v některé z místních restaurací. Autem do Zadaru dojedete přibližně za 10 hodin.

Šibenik

Druhou zastávkou na této trase je město Šibenik, do kterého ze Zadaru dojedete za pouhou hodinu. Dominantou města je katedrála Sveti Jakov z roku 1434, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Na kopci nad městem se nachází pevnost sv. Michaela, ze které se nabízí výhled na celé město. V Šibeniku žije 31 tisíc stálých obyvatel a jako už to s turisticky populárními městy bývá, v letní sezóně je počet lidí ve městě několikanásobný.

Makarska

Přibližně hodinu a půl cesty ze Šibeniku se nachází Makarska, jedno z nejznámějších letovisek v zemi. Místní borové lesy sahají až k plážím a poskytují skvělý stín pro celodenní lenošení na pláži. Pokud hledáte místo pro párty a rušný noční život, zde si přijdete na své díky množství restaurací a barů. Město je také známé pro své lázeňství, zaměřené především na léčbu dýchacích obtíží.

Dubrovník

Za necelé tři hodiny můžete dojet do Dubrovníku, úchvatného města obehnaného historickými hradbami, které se táhnou celé 2 kilometry a jsou až 6 metrů vysoké. Po těchto hradbách se můžete projít a užít si tak nerušený výhled na celé město. Město je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a hned při příjezdu do historického centra vám bude jasné, že z velmi dobrého důvodu. Celá oblast má velmi příjemné podnebí, ve kterém se budete cítit dobře po celý rok. Nachází se zde také množství vyhlášených restaurací a barů.

Sveti Stefan

Přibližně dvě a půl hodiny cesty se nachází historické městečko Sveti Stefan, které již neleží v Chorvatsku, ale v Černé hoře. Město leží na malém mysu, a je tedy téměř kompletně obklopeno mořem. Městečko je velmi malé a pohled na něj vás rozhodně ohromí, jedná se o velmi fotogenické místo, které rozhodně stojí za zajížďku.

Pro tento výlet po Chorvatsku můžete využít různé možnosti ubytování, od hotelu až po kempy nebo přespání v autě. Ale nejlepší možností, jak si užít autentickou atmosféru Chorvatska, je pronájem vily v Chorvatsku. Díky tomu máte dostatek prostoru a můžete si užít klid a soukromí. Na Villsy najdete nabídku různých vil po celém Chorvatsku a díky tomu si můžete pronajmout vily ve všech destinacích tohoto itineráře.

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.