Lichtenštejnsko

Lze projít celý stát za den? V Lichtenštejnsku ano

V naší krásné Evropě existuje pár zemí, které lze bez potíží procestovat během jedné dovolené. Mezi ně patří i Lichtenštejnsko. Pohodlně si jej projdete za jediný den. Doporučujeme vám však vyhradit si na průzkum tohoto knížectví ještě pár dní navíc. Místní krajina vás totiž dokonale pohltí.

Hlavní město, které není městem

Lichtenštejnské knížectví je malý státeček sousedící se Švýcarskem a Rakouskem. Na ploše 160 čtverečních kilometrů tu žije zhruba 37 tisíc obyvatel. Najdete zde jak alpské kopce, tak údolí řeky Rýn. Pro milovníky přírodních scenérií je Lichtenštejnsko jako stvořené.

Hlavním městem je Vaduz, ale zdaleka není největší. Navíc se prý ani nemůže považovat za město, protože nemá městská práva. Najdete zde však mnoho pozoruhodných památek. Například zámek, který vznikl přestavěním prastarého hradu, původního sídla rodu Lichtenštejnů. Milovníky sakrálních staveb určitě zaujme katedrála svatého Florina.

hrad VaduzHrad Vaduz: foto Pixabay

Největším městem Lichtenštejnska je Schaan, který leží asi 2 km od Vaduzu a tvoří s ním jakési souměstí. I zde můžete obdivovat muzea a zajímavé památky. Třeba zbytky římského opevnění, katolické kostely nebo klášter.

Sportu zdar!

Lichtenštejnsko však láká hlavně sportovce. Je to především díky mnoha lyžařským střediskům s perfektním servisem a nespočtu turistických stezek.  Za vstupní bránu do hor se považuje městečko Triesen, ale lyžaři si nejvíce pochvalují Malbun, který nabízí 20 km sjezdovek. A pokud zavítáte do horských měst brzy zjara, můžete se zúčastnit staré germánské tradice zvané Funkensonntag, což je obdoba našeho pálení čarodějnic.

Milovníkům historie doporučujeme navštívit i město Nendeln. Nachází se zde totiž základy římské vily, kolem nichž vede příjemná horská stezka. Výletníky láká také pevnost Gutenberg, která se tyčí přímo ve středu města Balzers. Dnes se v ní nachází muzeum, ale projít si můžete i přilehlé zahrady.

Zdroje: http://www.cestyposvete.cz/lichtenstejnsko.html
https://www.aktualne.cz/wiki/geografie/staty-a-mesta/lichtenstejnsko/r~09e738ecd1b211e6a78c002590604f2e/
wikipedia.org

Lichtenštejnsko: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *