woman-476478_1280

Marocký Rabat a jeho lákadla

Mnohé napadne Marrakeš nebo Casablanca. Neméně zajímavé je však i hlavní město Maroka – Rabat. Jde o čisté, příjemné a bezpečné místo pro turisty a cestovatele. Jeho přednosti, výhody a památky, které lze navštívit, si dnes představíme. Pojďme tedy na to!

Hassanova věž

První památkou, která stojí za zmínku, je jednoznačně Hassanova věž. Jde o jedno z nejvýznamnějších míst v Maroku vůbec. Tutu rabatskou věž nechal postavit sultán Jakub al-Manúra. Šlo o dalekosáhlejší plán o vybudování největší mešity na světě. To se mu však již za jeho života nepovedlo. Tento plán tedy dnes již připomíná jen ona věž, která je tak hojně navštěvována. Pokud zde budete, určitě stojí za navštívení.

Mauzoleum

Dalším místem, kde je dobré se podívat, je místo posledního odpočinku Hassana II. a Muhhammada V. Nejen, že jde o bývalé marocké krále, avšak jde logicky i o přímé předky nynější hlavy státu. Krále Muhammada VI. Konkétně jde o otce a dědečka. V tomto mauzoleu však platí i pietní pravidla. Proto by měli být turisté vhodně oblečeni. Jinak se dovnitř nepodívají. A že by to byla škoda. Vnitřek je totiž bohatě zdoben, tak jak se na královskou rodinu patří. Je zde k vidění pozlacený strop a stěny z mramoru. Toto mauzoleum pro královskou rodinu však není z hlavy marockých mistrů architektury. Pro zdejší zemi ji navrhl architekt až z dalekého Vietnamu. Jde o Erica Vo Toana.

Čtvrť Kasbah de Udayas

Poslední památkou hlavního města Maroka je rabatská čtvrť Kasbah de Udayas. Jde o historické jádro města, které je po právu zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Je to také nejvyhledávanější komplex památek v celém Rabatu. Poloha čtvrti je také neméně zajímavá. Tato část města se tyčí nad pobřežím Atlantského oceánu. Místní pevnost je pak zdobená maurským bílo-modrým vzorem a uličky jsou v této části hlavního města velmi malebné. Na domech můžete vidět četný výskyt dekorací a mozaiek, které slouží k ochlazování domů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *