Kam vyrazit za nejdelší skluzavkou světa

Vyhledáváte adrenalin a jedinečné zážitky? Pak určitě milujete nejrůznější skluzavky nebo třeba skleněné mosty. Těch druhých je po světě zajímavých hned několik, ovšem najít pořádnou, dlouhou a vzrušující skluzavku (a přitom 100% bezpečnou) není tak snadné, jak to vypadá.

V roce 2015 se začali fanoušci tohoto potěšení sjíždět do Amerického New Jersey. A to konkrétně do obrovského zábavního centra Action Park, kde byla otevřena doposud nevídaná 605 metrů dlouhá skluzavka a okamžitě se stala hlavním lákadlem celé oblasti. Zamilovali si ji nejenom děti, ale také dospělí. Více než tři minuty volného skluzu si zatím nebylo možné užít nikde jinde na světě. Teď však této raritě šlapou na paty na trochu nevídaném místě – v Malajsii.

Za skluzavkovým obrem, který rekord vlastně pokořit vůbec nechtěl

Ano, alespoň tak se o celém projektu vyjadřuje jeho tvůrce a zároveň majitel velkého zábavního parku Escape Theme Park v malajském státu Penang Sim Choo Kheng. Nikdy prý nechápal, proč se všechny skluzavky staví tak krátké a pomalé – tak to alespoň řekl v rozhovoru pro zpravodajský web Channel News Asia.

A o kolik chce nová skluzavka překonat současný světový rekord? Pokud byste tipovali pár desítek metrů, šeredně byste se spletli. To, co aktuálně v Escape Theme Park vyrůstá, je skutečné monstrum s délkou 1 140 metrů. To je téměř dvojnásobek.

Chcete rychlou jízdu džunglí? Letenky si pořiďte už teď

Jestliže po podobném zážitku toužíte, určitě vás potěší, že byl měl být otevřen někdy během léta 2019. Čekat na vás bude asi čtyřminutová jízda nádhernou džunglí. Takže pokud plánujete podzimní dovolenou v Asii, pak lze Penang jedině doporučit. Využijte toho, že prozatím ví o této atrakci málokdo a navštivte ji jako jedni z prvních. Určitě půjde o neopakovatelný a nezapomenutelný zážitek.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *