Máte rádi dobrodružství? Pak vyzkoušejte cestu bludištěm

Bludiště

Dáváte přednost záhadám a chtěli byste vyzkoušet něco, co prověří vaši bystrost? Máte rádi, když se ztratíte ostatním a pak najdete cestu ven? Co takhle vyzkoušet si labyrint pod širým nebem, který se skládá z živých keřů? Jen se stačí vydat správným směrem. Pokud se nacházíte v oblasti Budyšína, kde to bezesporu stojí za celodenní výlet, zpestřete si ho návštěvou tohoto labyrintu v Kleinwelce. Labyrint Irrgarten objevíte hned za dinosauřím parkem, který s dětmi můžete navštívit v ten samý den.

Jakmile zaplatíte vstupné, můžete vyrazit. V případě, že se chystáte bloudit a objevit jednu ze správných cest k východu sami, nemusíte jít podle mapky. V takovém případě je lepší si ji uložit do batůžku a vytáhnout ji až, když se opravdu ztratíte. Na 10 000 metrech čtverečních nikdy nevíte, kdy k tomu dojde! Irrgarten je největším živým labyrintem v Německu a neměl by být podceňován.

Vstupné a otevírací doba

Na aktuální podmínky pro vstup najdete na jejich webových stránkách. Musíte jen počítat s tím, že jsou stránky psané v němčině. Nicméně nejde o překážku, protože si stránky můžete nechat přeložit webovým překladačem.

Můžete tu zažít něco neobvyklého?

Jistě že můžete! Pohled z výšky na krásné živé ploty můžete provádět z mostu, nebo se také můžete nechat svézt zdejší lanovkou. Most se nachází až na konci cesty, takže to můžete brát jako odměnu za splněnou výzvu. Z výšky budete moci sledovat, jak se ostatní snaží dostat ven z bludiště a jaké fígle je napadnou.

Vezměte s sebou i děti

Dinopark
Foto: Pixabay

Jakmile vyjdete z obrovského labyrintu, můžete vzít děti na skluzavky, ale musíte si vybrat tu správnou, abyste neskončili za vstupem do areálu. Nicméně hned kousíček od labyrintu se nachází velký dinopark, kde si děti pohrají a zažijí neskutečný den. Též lze navštívit miniaturenpark, kde najdete 600 figurek ze dřeva (nebo možná i více – nechejte děti, aby je spočítaly) …

Zdroje info: kudznudy.cz, novinky.cz

Náhledové foto: