Město velvyslanců a svatých má nejkrásnější barokní výzdobu

Solothurn 2

Solothurn se nachází téměř 40 km severně od Bernu a je hlavním městem stejnojmenného katolického kantonu. Tato bašta katolicismu byla po dlouhou dobu domovem francouzských vyslanců při Švýcarské konfederaci a práce francouzských stavitelů měla na zdejším městě významný vliv.

Díky své jedinečné kráse si Solothurn vysloužil i další jména. Byl nazýván městem vyslanců a městem svatých a také švýcarským městem s nejkrásnější výzdobou. Kanton Solothurn si zase vysloužil přezdívku Kanton č. 11 podle uspořádání, v němž rozšířil Švýcarskou konfederaci.

Historie

V hluboké minulosti zde Keltové založili osadu, která se později stala důležitým městem římské říše kolem roku 350 př. n. l. Nejdůležitější římská osada na sever od Alp, Castrum Salodurum, byla zabezpečena velkou pevností, jehož pozůstatky jsou dodnes patrné v historickém středu města.

Původní bezpečnostní systém navazoval na architektura hradeb, bran a bašt, které byly v 16. století důkladně obnoveny a modernizovány. Část pevnosti s baštou Riedholzschanze, která se nachází v severovýchodní části středu města, je dodnes chráněna. Součástí pevnosti byly vstupní brány do města, které se dochovaly dodnes – Baseltor a Bieltor.

Co Solothurn nabízí

V dnešní době je snad již všeobecně známou pravdou, že Solothurn nejenže stojí za výlet, ale stojí především za to se tam podívat ještě jednou a ještě jednou. Pro milovníky řemesel, milovníky historie, nákupů a kulinářských dobrot – nejdokonalejší město Švýcarska nabízí rozmanitost a sofistikovanost. Město, které si prostě zamilujete.

Solothurn
Foto: Pixabay

Pěšky se tu dostanete do všech obchodů, kde najdete vysoce kvalitní produkty. Cestou si můžete zajít na nejvýznamnější umělecké sbírky a grafická díla. Těšit se můžete na díla od takových es, jako byli Vincent van Gogh nebo Ferdinand Hodler. A ani hlady tu nebudete. V Solothurn na vás čeká výběr z různých restaurací a gastronomických konceptů.

  •       Kulturní radovánky v barokním divadle
  •       11 historických fontán
  •       Katedrála sv. Ursuse
  •       Vyhlídková terasa u horní stanice lanovky a místní hora Solothurn
  •       Řeka Aare a její riviéra plná života

Zdroje info: agoda.com, getyourguide.com

Náhledové foto: