Mexiko

Mexiko: Země kontrastů

Mexiko je země s vysokými horami, hlubokými kaňony, vyprahlými pouštěmi i šťavnatými deštnými pralesy. Najdete tam bohaté obyvatele a naopak nepředstavitelně chudé.  Zkrátka země plná kontrastů.  Mexiko oplývá pestrou historií, pradávnou kulturou, tradicemi a vyhlášenou kuchyní. Dovolená v Mexiku je tak pro všechny, co chtějí něco zažít.

Yucatan

Poloostrov Yucatan v Mexiku se nachází na jihovýchodě země a jako ochutnávka Mexika naprosto ideální.  Ubytování, jídlo i vstupy do památek jsou cenově velmi přívětivé a srovnatelné s našimi cenami v Česku.  Nejdříve se vydejte na lesnatý západ za tajemnou historií. Nejznámější jsou ruiny mayského města Chichén Itzá s přírodními zásobárnami podzemní vody a Kukulkánovou pyramidou. Uprostřed Yucatanu láká i oblast Calakmul zcela pohlceným deštným pralesem. A pokud byste chtěli strávit pár dní v tropickém ráji, navštivte na několik dní ostrůvek Holbox.  Nekonečné pláže s bělostným pískem, mangrovníky a kokosovými palmami je jen začátek.  Od června do srpna se poblíž prohánějí velryby.

Čivava z Mexica

Zvířata v Mexiku spojují severní a jižní kontinent. Najdete zde přehlídku toho nejlepšího. Od medvědů, vyder, jelenů, přes jaguáry a pásovce až po dikobrazy, tapíry a nejrůznější opice.  Z Mexika pochází také divoký krocan, jehož zdomácnělou podobu známe. Celý svět miluje čivavy, které pochází ze severní provincie  Chilhuahua.  Původně žili v norách a ochočili si zřejmě Toltékové. Podle indiánských tradic hlídaly čivavy zesnulé náčelníky.  Mexiačané dali světu i další psí plemeno a to mexického naháče. Toho považují za součást svého národního bohatství.

Třída prezidenta Masaryka

Třída prezidenta Masaryka patří k nejluxusnějším a nejvýznamnějším bulvárům hlavního města Ciudad de México.  Masarykovu třídu pojmenoval po zakladateli Československa mexický prezident Cárdenas už v roce 1936. Od roku 2000 dokonce stojí na této Masarykově třídě i socha našeho prvního prezidenta, úplně ta stejná jako je před Pražským hradem.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *