Pizza

Moderní italská kuchyně je skvělá

Italská kuchyně je dnes poměrně často frekventovaná, a to především díky své maximální rozmanitosti, lehkosti a vynikající chuti. Jestliže se vy momentálně začínáte oblizovat, určitě není od věci zaměřit se na některé základní pokrmy, které nejen Italové prostě a jednoduše milují. Když do této země vyrazíte, neměli byste jejich ochutnávku v žádném případě vynechat. Naopak se vyplatí vyhledat podniky, které tato jídla nabízejí v co nejvyšší kvalitě. Překážkou by neměla být ani vyšší cena, kterou si jistě rádi připlatíte, když už budete na místě…

Tradiční italská pizza

Co by to bylo za návštěvu Itálie bez ochutnávky tradičního zdejšího slaného koláče. Mohli byste namítnout, že pizza je už i u nás k dostání na každém kroku, nicméně pravá italská s originální mozarellou anebo bazalku a dalšími bylinkami je úplně jiná. Dát si ji můžete v různých podnicích, upřednostnit je ovšem vhodné vyloženě vyhlášené restaurace, které nabízejí pokrmy z domácích surovin.

Rizotto

Především v severní části Itálie je značně oblíbená rýže. Dáte-li si rizotto, rozhodně neprohloupíte. Jedná se o zcela originální záležitost, která je typická nejen speciální rýží, ale také tím, že jsou jejími součástmi cibule, vývar, maso a také zelenina. Zapomenout přitom nelze ani na vynikající místní víno a parmezán či některý z charakteristických italských sýrů.

Italské uzeniny a sladkosti

Itálie proslula mimo jiné také skvělými uzeninami. Vždyť třeba takové prosciutto je doslova synonymem pro několik italských oblastí. Šunka sušená vzduchem má speciální výraznou chuť, kterou si doslova zamilujete. Vychutnat si ji můžete klidně i samotnou. Z dalších uzenin jmenujme ještě mortadellu anebo jiné výborné salámy. Ze sladkostí musíme vzpomenout slavné tiramisu připravované z nefalšovaného mascarpone.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *