Skiareál Ramzová

Moravské zimní království: Ski Ramzová

Jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Jeseníkách je Ramzová. Tento skiareál se může chlubit tím, že se zde nachází nejvýše položená rychlíková stanice v České republice Přepravit se sem můžete tedy klidně i vlakem. Mimo tuto výhodu nabízí Ramzová ubytování v nejrůznějších podobách. Výhodné jsou třeba apartmány Ramzová anebo hotely. V každém případě si tady budete moci užívat skvělé lyžovačky. Podívejme se na toto středisko podrobněji stejně tak jako na ubytování a další záležitosti.

8 kilometrů sjezdovek

Jako jediné z moravských středisek dokáže Ramzová nabídnout až 8 kilometrů širokých upravených sjezdovek. Tratě jsou optimální jak pro pokročilé lyžaře, tak i pro úplné začátečníky. Samozřejmostí jsou i terény pro snowboardisty. Sjezdovky jsou dostatečně široké, takže není problém i nácvik dlouhého oblouku nebo carvingu. Sjezdovky jsou zasněžovány po celé délce, takže většinou nabízí Ramzová sněhové podmínky na jedničku i v době, kdy jinde sníh chybí.

Ski Ramzová

Moderní lanové dráhy

Přepravní kapacita střediska je naprosto dostačující. Spolehnout se budete moci na celkem 2 lanové dráhy. Ta první vede z Ramzové na Čerňavu a jedná se o čtyřsedačkovou lanovku. Z Čerňavy jakožto přestupní stanice můžete vyrazit dvojsedačkou na Šerák. Tady se nachází chata Jiřího, kde si budete moci dát čaj anebo něco dobrého k jídlu. Odměnou vám budou i skvělé panoramatické výhledy do údolí, a to ze všech stran. Uvidíte až na Praděd a na jiné vrcholy. Mimo lanovek můžete využít i několika lyžařských vleků.

Ubytování Ramzová

Přímo u lanové dráhy se nachází ubytování v Chatě u lanovky pro celkem 30 osob. Ubytovat se můžete i v několika pensionech a apartmánech. Výborné ubytování za skvělé ceny poskytuje třeba pension Anna nacházející se naproti sjezdovek za tratí. Jinak od nástupu na lanovku se nachází 50 metrů pension Max. Možností je zkrátka hodně.

Ramzová na videu:

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *