Kouty nad Desnou

Moderní zimní středisko Ski Kouty nad Desnou

Středisko Kouty nad Desnou patří mezi nejznámější na Moravě a dokáže nabídnout spousty zajímavých zážitků. Komfortní a maximálně bezpečné lyžování je zde samozřejmostí. Na své si zde přijdou hlavně rodiny s dětmi. Sjezdové trasy jsou dostatečně široké, takže na naučení maximálně vyhovují. Nadchne především pista o celkové délce 3050 metrů a převýšením 520 metrů. Výborné jsou ale i jiné sjezdovky, které mají svá specifika.

Pestré lyžování se vším všudy

Hledáte-li ubytování s komplexní nabídkou lyžařských možností, je skiareál Kouty nad Desnou vynikající volbou. Mimo zmiňované nejdelší sjezdovky si můžete vybrat i dvě členité s celkovou délkou 2 kilometry. Převýšení u nich činí 500 metrů. Další dvě sjezdovky už disponují převýšením pouze 100 metrů, nicméně jejich šířka 50 metrů je naprosto skvělá pro naučení se na lyžích anebo snowboardu. Celková délka sjezdovek 11,5 km pasuje toto středisko na nejrozlehlejší na Moravě.

Kouty nad Desnou lanovka

Pro každého něco

Na své si v Koutech nad Desnou přijdou prakticky všichni. Děti a začátečníci si přijdou na své zejména u pojízdného pásu postaveného u Lyžařské školy Heliaschool. Běžkaři si mohou užívat tratí v nadmořské výšce 1100 až 1300 m. Skvělá je hlavně návštěva horní nádrže Dlouhé Stráně. Mimo jiné jsou zde k dispozici i dvě freeride zóny. Volné terény jsou skvělým zážitkem. Pokud dovolí počasí Kouty nad Desnou vás jistě i v této disciplíně uspokojí. U horní stanice budete mít k dispozici občerstvení a ubytování pro 180 lidí.

Novinky v Koutech nad Desnou

Moderní ski areál Kouty nad Desnou nabídne hned několik novinek. Typická je již zmiňovaná sjezdovka o délce 3050 metrů. Vynikající je i rozšíření přejezdové části sjezdovky s názvem Hřebenovka. Součástí střediska je i Testcentrum lyží Nordica a profesionální servis Montana. Dvě freeridové zóny jsou také bonbónkem, který jiné středisko v okolí nenabídne.

Ski Kouty nad Desnou na videu:

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *