Ski Kladky

Ski Kladky

Přírodní park Kladecko je poměrně známý, a to nejen díky krásné přírodě. Obec Kladky je totiž navštěvovaná i v zimním období. Cíle turistů je nejčastěji ski areál Kladky. Jedná se o středisko určené pro veškeré druhy lyžařů a snowboardistů. To se nachází v okolí nejvyššího vrcholu s nadmořskou výškou 610 metrů. Okolí střediska je kouzelné a při dobré viditelnosti můžete klidně spatřit i vrchol nejvyšší moravské hory Praděd. Co tedy všechno skiareál Kladky nabízí?

Sjezdové trasy

Sjezdovka v tomto areálu je oblíbená hlavně díky své maximální členitosti. I díky sklonu je označována jako červená, nicméně dojezd je poměrně plytký a byl by označen spíše modrou barvou. V roce 013 došlo k jejímu prodloužení, takže její celková délka dnes činí 710 metrů. I tak ale patří k nejdelší v širokém okolí obce Kladky. Využít jejich služeb mohou jak pokročilí lyžaři, tak i úplní začátečníci, kteří nemají s lyžováním zkušenosti.

Skiareál Kladky

Lanovky a vleky zajistí plynulost provozu

Vybavení areálu je sice poměrně jednoduché, nicméně bohatě dostačující. Spolehnout se budete moci na 2 lyžařské vleky. Starší je vybaven teleskopickými závratěmi a je dlouhý 450 metrů. Novějším vlekem je kotvový Doppelmayr dlouhý 710 m. Návštěvnici skiareálu si tak hned na počátku mohou vybrat, který vlek využijí. Kotvový vlek je přece jenom pomalejší a nástup na něj je mnohem jednodušší díky pomalému navíjení kotvy. Jinak je k dispozici také malý vlek určený spíše pro děti a úplné začátečníky.

Pohodové večerní lyžování

Komplet celá sjezdovka je osvětlena, takže se budete moci vyrazit užívat sněhových radovánek i ve večerních hodinách. Výhledy a lyžování Kladky nabídnou večer naprosto luxusní. Sjezdovka je pravidelně upravována rolbou, a to i na večerní lyžování. Po celé trase vleku hraje hudba a k dispozici je zde i Ski klub, v němž se nachází občerstvení a toalety.

Ski Kladky na videu:

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.