Pojištění

Na cestovní pojištění nezapomínejte ani v době koronavirové. Co byste o něm měli vědět?

Máte-li namířeno za hranice, vezměte si s sebou, tedy kromě osobních věcí, také cestovní pojištění. V případě nouze vás zachrání před nečekanými výdaji a dost možná vytrhne z paty pořádně velký trn. Ale nabízí se otázka, jak je to s cestovním pojištěním během pandemie. Uhradí pojišťovny léčebné výlohy v případě nákazy koronavirem, nebo je to úplně jinak? Odpovědi na nejčastější dotazy najdete v tomto článku.

Prověřte si destinaci, do které máte v plánu vycestovat

Naprosto zásadním kritériem je to, jakým způsobem na cílovou destinaci pohlíží ministerstvo zahraničí. Pokud se chystáte do země, kterou správní orgán nedoporučuje, počítejte s tím, že vám v případě nákazy koronavirem pojištění do zahraničí nepomůže. Aktuální informace o jednotlivých státech najdete na webových stránkách ministerstva.

Onemocníte-li koronavirem v zemi, která je podle ministerstva „bezpečná“, pak vám naprostá většina pojišťoven léčebné výlohy uhradí. V každém případě si před uzavřením produktu pročtěte pojistné podmínky – jedině tak zjistíte, do jaké míry vás ochrání cestovní pojištění na covid.

Pojištění

Zdroj obrázku: ergo.cz

V praxi může dojít k situaci, kdy se pandemie v dané zemi prudce zhorší v době pobytu klienta. Pojišťovny obvykle deklarují, že náklady za lékařské ošetření uhradí, jinak je tomu ovšem s náklady na ubytování a stravu během nařízení karantény.

Co nezměnila ani pandemie?

Naprostá většina pravidel, která by měl znát každý, kdo se rozhodne pojištění sjednat online, platí i nyní. Věnujte dostatek pozornosti jednotlivým nabídkám a vyberte si produkt, který vám bude vyhovovat především z hlediska limitů a možností připojištění. Pro případ škody na zdraví nebo majetku dalších osob si lze sjednat pojištění odpovědnosti, při provozování nestandardních sportovních aktivit se zase vyplácí pojištění pro adrenalinové či extrémní sporty.

Zdroj náhledového obrázku: ergo.cz

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *