Na co všechno lze používat chytré hodinky?

Chytré hodinky

Kdo chytré hodinky nikdy neměl, tvrdí, že je nepotřebuje. Kdo si je pořídil, zpravidla už si bez nich život neumí představit. Jaké hlavní funkce chytré hodinky nabízejí? Podívali jsme se, jak mohou ovlivnit váš život.

Měření času je jen jednou z mnoha funkcí

Chytré hodinky vám samozřejmě ukážou, kolik je hodin, jaké je datum a co je za den v týdnu. Kromě toho nabídnou stopky, budík, odpočítávání a mnoho dalších funkcí s časem souvisejících. Jde o funkce, bez nichž by si chytré hodinky nemohly říkat hodinky. Jenže pro uživatele jde často o funkce méně podstatné. Možnost zkontrolovat aktuální čas je dnes považována takřka za samozřejmost a hlavním důvodem k pořízení chytrých hodinek rozhodně není.

Zdravotní funkce patří k těm nejžádanějším

V čem naopak smart hodinky vynikají, jsou funkce zaměřené na zdravý životní styl. Právě v oblasti health & fitness způsobily moderní chytré hodinky revoluci. Lidé si dnes s cenově dostupným zařízením mohou měřit svůj tep, tělesnou teplotu, hladinu kyslíku v krvi nebo třeba počet vystoupaných pater či denní počet kroků. Kromě toho chytré hodinky dokážou své senzory využívat k tomu, aby sledovaly kvalitu vašeho spánku nebo váš životní styl. Hodinky vás tak mohou motivovat k tomu, abyste se více hýbali nebo abyste kvalitněji spali.

Hodinky oceníte i při sportu. Pomohou vám měřit vaše běžecké či plavecké nebo třeba cyklistické výkony. Bez hodinek nepotkáte moc sportovců ani ve fitku, nehledě na to, zda se věnují klasickému silovému tréninku, nebo se zaměřují na kruhové tréninky. Své tréninky budete moci detailně měřit a sledovat vývoj kondice v čase.

Některé chytré hodinky umí zcela nahradit telefon

Zatímco ve svých počátcích byly moderní chytré hodinky závislé na chytrém telefonu, postupně se z nich stávají svébytná zařízení, která ke svému fungování telefon nepotřebují. Jsou-li hodinky vybaveny schopností přijímat mobilní signál, lze v nich aktivovat SIM kartu a používat je k telefonování, odesílání a přijímání SMS zpráv nebo na cestách pro jakékoli funkce vyžadující připojení k internetu. Konkrétní možnosti se liší dle výrobce a modelu, v zásadě ale platí, že stále více modelů chytrých hodinek dokáže chytrý telefon zastoupit.

Klíč od auta, peněženka nebo jízdenka

Některé moderní automobily (zejména pak elektromobily) umožňují použití chytrých hodinek tak, aby fungovaly jako klíč od vozu. I svou chytrou domácnost můžete nastavit tak, abyste se domů dostali za pomoci hodinek. Kromě toho lze s chytrými hodinkami platit v obchodech nebo nich mít všechny důležité dokumenty včetně jízdenek nebo podkladů k rezervaci hotelu. Vzhledem k tomu, že chytré hodinky můžete používat i k navigaci, lze bez obav říct, že se s nimi ve světě ani v běžném životě rozhodně neztratíte.

Náhledové foto: AdobeStock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.