yellowstone8

Na jeden den v Yellowstone – co si nenechat ujít

Národní park Yellowstone v USA nabízí pro vícedenní túry ideální podmínky. Kromě dobře vybavených kempů tu najdete i několik benzínek a díky podrobným mapám se při troše snahy ani nemůžete ztratit. Ovšem co když z jakéhokoliv důvodu nemáte čas na více než jednodenní návštěvu?

Zapomeňte na honbu za všemi nejproslavenějšími poklady Yellowstone. Pokud si chcete návštěvu tohohle jedinečného kousku země užít se vším všudy, poradíme vám, co si nechat na někdy příště.

Pro začátek se držte Grand Loop Road

To je taková okružní jízda o délce 280 kilometrů, která by vás během několika dní dovedla opravdu ke všem zajímavostem nejstaršího národního parku světa (mimochodem Yellowstone byl založen v roce 1972). Vy se však soustřeďte na úsek, ukrývající na několika málo kilometrech hned tři nejzajímavější části parku – Gejzír Old Faithful (Starý věrný) a jezírka Grand Prismatic Spring a Morning Glory Pool.

Gejzír Old Faithful (Starý věrný) tryská do výšky každou hodinu a půl. Show trvá 2-5 minut a voda může dosáhnout výšky až 55 metrů. Legendární „duhové oko“ alias jezírko vyplněné všemi barvami – Grand Prismatic Spring – leží jen kousek odtud. A totéž lze tvrdit i o jezírku Morning Glory Pool, jehož legendární žlutá barva se dnes od středů úspěšně rozšířila až k jeho středu.

Do amerického Pamukkale se raději nevydávejte

Máme na mysli travertinové kaskády tvořené horkými prameny Mammoth Hot Spring, které výše zmíněnou památku značně připomínají. Pokud si je odpustíte, ušetříte minimálně 2-3hodiny jízdy. A pozor také na Grand Canyon of Yellowstone. Je opravdu snadné podlehnout mámivým výhledům a cestě za dalším i a dalšími jedinečnými vodopády. Časový rozvrh při jednodenním výletu však bývá nemilosrdný. Co se dá dělat, příště si raději domluvte přespání v některém z kempů.

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *