Na Korčule najdete i odkazy předních italských mistrů – musíte jen vědět, kam zamířit

Korčula je druhý největší ostrov v Chorvatsku, který najdeme v nejjižnější části země, leží totiž jižně od známého Brače a Hvaru. Mnoho turistů ho navštěvuje zejména v letních měsících, ale za návštěvu stojí po celý rok.

Pro Čechy je to poměrně dlouhá cesta, ta je však zapomenuta v okamžiku, kdy se budete moci seznámit s krásami ostrova, a to zejména s jeho půvabnými městečky a písečnými plážemi.

Kam vás pozve hlavní město

Mezi největší atrakce patří jednoznačně stejnojmenné hlavní město ostrova. Najdete ho na východní straně ostrova a jeho centrum je obehnáno poměrně dobře dochovanými hradbami, věžemi a baštami. Navštívit však musíte i uličky starého města, z jejichž křivolakosti doslova čiší historie. Největší stavbou je tu katedrála svatého Marka, jejíž stavba začala v roce 1301. A rozhodně stojí za návštěvu.

Najdete v ní totiž nádherné sochy chorvatských umělců, ale i oltáře od světoznámých italských mistrů, například z noblesního Tintorettova díla období. Historie nejstaršího kostela na celém ostrově však sahá až do 4. století. Ten najdete v Korčule, stačí na mapách najít rustikální kostel sv. Petra.

Foto: Pixabay

Písečné pláže v Korčule

Až budete mít historie dost, dopřejte si trochu toho osvěžení. Vydejte se třeba na pohádkovou pláž Bilin Zal, ležící asi 15 minut jízdy od Korčuly. Je nádherná, písčitá a čistá, ovšem dovézt byste si měli svůj vlastní slunečník, jelikož zde během dne nenajdete moc stínu.

Vela Przina, taktéž v oblasti Lumbarda, je rovněž perfektní volbou. I ona je písečná. Přímo v Korčule pak láká ke koupání pláž Banje, ta je ovšem oblázková. Mimochodem Lumbarda také stojí za návštěvu. Kromě pláží vás totiž zaujmou i její kostely, hrady a letní sídla starých šlechtických rodů. Nachází se tu také archeologické naleziště a další nevšednosti.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: http://www.ikorculainfo.com/cz/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.