Dubaj

Na skok do Dubaje

Míříte na dovolenou do Asie nebo na ostrovy v Indickém oceánu?  Pokud ano, pravděpodobně vás čeká minimálně jeden přestup a to v Dubaji.  Projít však jen letištní halou a minout tuhle metropoli by byla škoda.  Jestli máte chuť a čas, posuňte si let a užijte si alespoň jeden den i v Dubaji.  Co všechno v Dubaji navštívit, se můžete nechat inspirovat v dnešním článku.

Nejvyšší budova světa

I když má člověk málo času, dá se ledacos stihnout. Třeba se pokochat nejvyšší budovou planety. Tou nejvyšší budovou světa je Burdž Chalífa. Nejlepší je rezervovat si termín a vydat se vzhůru na jednu z vyhlídek ve 124. nebo 125. patře budovy. Až vystoupáte nahoru, dostane se vám ten nejúchvatnější výhled na Dubaj. Můžete se však dostat ještě výše a to do 148. Patra  na platformu budovy a to ve 555 metrech nad zemí, kde se nachází nejvýše položená rozhledna na světe. Lístek na rozhlednu stojí ovšem více než do 124. nebo 125. patra.

Dubaj

Nákupy v Dubaji

Hned vedle budovy Burdž Chalífa stojí největší nákupní, zábavní, ale i odpočinkové centrum, které nikde jinde na světě nenajdete.  Jedná se o The Dubai Mall a plocha této budovy přesahuje milion čtverečních metrů, což je zhruba 200 fotbalových hřišť. Najdete tady přes 1300 obchodů všemožných značek a také třeba kluziště, obrovské akvárium a fontány.

Dubaj

Trocha historie a gastronomie na závěr

Kromě moderních budov a nákupů stojí za to zamířit v Dubaji i za trochou historie třeba na tradiční trhy. Ty se nachází na březích dunajského vodního kanálu.  Například v historické čtvrti Al Fahidi narazíte na několik muzeí, jako je muzeum kávy, muzeum mincí, Dubajské muzeum a další.  Když přeplujete vodní kanál na tradičních lodí abra, můžete si prohlédnout trhy ve čtvrti Deira s klikatými uličkami, stánky, obchůdky plnými zlata, látek nebo koření. Zapomenout nesmíte ani na gastronomické zážitky, třeba v restauraci Bleu Blanc, kde světoznámý šéfkuchař jménem David Myers připravuje perfektní menu, které si užijete při otevřené kuchyni.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *