Tufraout

Antiatlas – dostupná lokalita v Maroku

Jde o marocké pohoří, které není zas tak turisticky frekventované. Pokud se sem však vydáte, čeká na vás dostupná exotika a mnoho zajímavých míst. Například scenérie, které rozervávají rozlehlé pouště nebo opuštěné berberské vesnice. Navíc na konci zimy vás zde mohou čekat již příjemné teploty.

Obecně o oblasti

Toto pohoří je asi 500 km dlouhé. Antiatlas je vlastně pokračováním Vysokého Atlasu. Není zde však výrazný hlavní hřeben. Terén je tak rozčleněn mezi desítky bočních údolí. Krajina se tak zaplní vodou jen při deštích, které však nepřichází jen tak. Prší tu opravdu jen velmi zřídka. Pokud jdete níže a níže na jih, pak u alžírských hranic volně přechází pohoří v Saharu.

Tafraout – centrum oblasti

Pokud budete hledat opravdové centrum oblasti Antiatlasu, pak musíme zmínit jedině město Tafraout. Jde o pětitisícové sídlo, kam většina z turistů přijede z přístavu Agadir nebo od města Tiznit. Právě tudy totiž prochází hlavní marocká silnice. Cesta sem je dlouhá asi „jen“ 100 km, avšak musíte čekat trošku delší dobu, jelikož vede přes horské oblasti. Město asi neohromí architekturou nebo památkami. Jde však o solidní záchytný bod s nutnou infrastrukturou. Do ní počítáme i kavárny restaurace a menší hotely.

Tafraoute

Djebel el Kest

Právě výše zmíněné město je hlavní startovací oblastí pro turistiku do hor. Možností je zde hodně, avšak turistických značení nebo zdrojů je zde málo. Dobré je tedy se zeptat místních. Nejlepší je mít i vlastní vybavení – tedy GPS lokátor. Působí zde ale i turistické agentury. Hojně navštěvované je horské pásmo Djebel el Kest. Nejvyšší vrchol se pak nazývá Afa-n-Tmezgadiw a jde o více jak dvoutisícovou horu. Horský masiv je tvořen načervenalým kvarcitem, a proto jde již z dálky o podívanou, kterou například v Evropě nezažijete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *