Kolo

Slovácko se dočká dalších kilometrů cyklostezek!

Oblast Slovácka se v této době může těšit na dokončování nových kilometrů stezek pro cyklisty. Minulý týden byl zahájen provoz na úseku jižního Baťova kanálu, který byl zmodernizován. Další se pak staví v lesích u Bzence a Hodonína. Na co všechno se mohou cyklisté tohoto kraje těšit?

Modernější trasa u Baťova kanálu

Povrch, který bude teď na cyklostezce podél Baťova kanálu je nový a moderní. Jihomoravský kraj s takovým cílem začal pracovat již v roce 2018. V tomto roce tedy je naplněn. Na začátku února bylo předáno prvních 700 m z přístavu Výklopník u Sudoměřic na Petrov. Tento rok se mohou obyvatelé kraje těšit ještě na pár metrů, které prodlouží úsek na druhou stranu. Směrem na železničnímu mostu. Na papíře existuje již i projekt na cyklotrasu mezi Strážnicí a Petrovem.

Lepší moderní povrch

Stavba nové trasy pro milovníky kola, stála kraj 11 milionů. Nebyl však na úhradu nákladů sami. Velká část byla zaplacena z dotací od Evropské unie, dále vedle kraje ještě obec Sudoměřice. Právě obce tak projektem vyhověli turistům, kteří sedlali svá kola podél kanálu více a více. Jak bylo již řečeno, změna povrchu je určitě krokem vpřed. Vyhovuje podmínkám a potřebám cyklistů a jde o moderní materiál. Navíc se podél celé délky trasy zpevnily břehy a okraje, takže se i z tohoto pohledu pojede příjemněji.

Mikulov

Bezpečněji k Moravské Sahaře

Ještě jedna trasa turistům v tomto kraji přibyla. Dokonce již na konci minulé sezóny. Jde o 3 km cyklostezky z Bzence do Přívozu. Navíc se právě dokončuje i stejně dlouhý úsek z Ratíškovic do Hodonína. Lépe se tedy dá dostat do oblasti takzvané Moravské Sahary, tedy Vátých Písků. Nemusíte tedy již jezdit po silnici. Stezka vede podél ní, ale v dostatečné vzdálenosti. Celá oblast je velmi oblíbená cyklisty i bruslaři. Dlouhá trasa vede lesem a bude tedy přístupná, ať již přijedete z každé strany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *