Cestovní pojištění: Znáte všechny jeho výhody?

Cestovní pojištění

Hlavním úkolem cestovního pojištění je pokrýt výdaje na případné ošetření při nehodě nebo nemoci na cestách.  A nejen to. Cestovní pojištění se zkrátka nevyplatí podceňovat a neměli bychom na něm šetřit.  Jaké další výhody cestovní pojištěnívýhody cestovní pojištění nabízí?

Asistenti na problémy

Ovládat jazyk země, do které cestujete je značná výhoda, v případě nehody nebo zdravotních problémů se vám však hodí ještě asistent, který v dané zemi vše vykomunikuje. A díky cestovnímu pojištění právě takové asistenta získáte.  Asistenční služba u cestovního pojištění vám zjistí, kde je nejbližší lékař, v exotičtějších destinacích za vás s lékařem vše domluví a vyřeší.

Pojištění odpovědnosti za škody

Kromě asistenta, úhrady nákladů za ošetření, léky a další náklady jako je např. převoz z nemocnice nebo zajištění návratu do vlasti se vyplatí určitě i pojištění odpovědnosti za škodu.  Pojištění odpovědnosti za škodu je součást cestovního pojištění.  Takové pojištění vás ochrání před různými škodami způsobenými na majetku, ale i na zdraví.  Ke škodám na majetku přitom může dojít jen při sportu např. při srážce dvou lyžařů, při zábavě nebo dalších aktivitách.

Něco navíc

K cestovnímu pojištění samozřejmě existují i různá připojištění. Třeba technickou asistenci při poruše automobilu nebo možnost připojištění domácích mazlíčků, které berete sebou na dovolenou. Případě, že budete potřebovat veterinární péči, díky připojištění se všechny náklady uhradí. Dalším zajímavým pojištěním je i připojištění, které řeší zajištění bezpečného domova během vaší dovolené. Zároveň nezapomínejte, že běžné plnění se nevztahuje např. na rizikové sporty, pracovní cesty, kde budete manuálně pracovat nebo na chronická onemocnění a s tím spojené případné komplikace.  Pokud jste na cestovní pojištění nemysleli dopředu, nic se neděje, většina pojišťoven nabízí pojištění online, zapomenout byste na něj však úplně neměli.

Náhledové foto: Pixabay

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.