provence 2

Na toulkách po Provence tak trochu jinak

Ne že bychom něco měli proti Azurovému pobřeží, romantickému Marseille, nekonečným levandulovým lánům v L’Abbey de Senanque, či lákadlům Saint-Tropez. Ale Provence toho dokáže nabídnout mnohem víc.

Chcete při svých cestovatelských toulkách vsadit na jistotu v podobě přívětivého počasí? Pak je Provence tipem přesně pro vás. Po celý rok se můžete osvěžit ve vodách Azurového pobřeží a počet slunečných dnů v roce patří k těm nejvyšším na světě. A kam se tedy vydat?

 

Bělostným pískem pěšky i na koňském hřbetu

Je vaším snem ničím nerušená několikahodinová procházka podél pobřeží? Splníte si ho na plážích Port Saint Louis du Rhone nebo Saintes Maries de la Mer. Pobrouzdejte se průzračnou vodou, nasbírejte mušle a až se unavíte, ustelte si bez obav pod širákem.

provence 1

Do sedla vás pak rádi pustí v národním parku Camarque. K dispozici je množství speciálně upravených tras, vedoucích po pláži i mimo ni. Romantika jako žádná jiná.

 

Víno z Provence za lidové ceny

Kam se za ním vypravit? Sázkou na jistotu bude několik menších měst a vesniček s útulnými hospůdkami a vinnými sklípky. Takže až vás toulky po památkách unaví, podívejte se do mapy, jestli není někde poblíž například Gordes, Saint Rémy de Provence, Ménerbes či třeba Roussillon. Ta pravá tvář Provence bez turistického pozlátka se ukrývá právě v nich. A plní-li vaše sny zejména vůně levandule, vypravte se v sezóně do vesničky Valensole. Vyhnete se tak davům turistů, aniž byste přišli o cokoliv z té působivé fialové krásy.

 

Provence nabídne i projížďku na kajaku

Kde? V Grand Canyon Du Verdon (Verdon Gorge). A pokud ve vás divoká řeka nebudí příliš důvěry, projděte si celé údolí po některém ze značených vycházkových chodníčků. Perfektní je také hora Sainte Victoire – jednodenní trek až na vrchol vám nabídne báječný výhled na velkou část regionu.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *