Sedačka Kopřivná

Nejmodernější tuzemská sedačková lanovka v Kopřivné láká i na jaře

Období jarních prázdnin spěje ke svému konci, nicméně lyžařská střediska ještě stále vítají poměrně velké množství lidí. Vždyť na horách trvá zima až mnohdy do dubna! Typickým příkladem poměrně velkého magnetu pro mnohé lyžaře a snowboardisty je Ski resort Kopřivná. Nachází se hned vedle silnice vedoucí do Karlovy Studánky z Rýmařova. Do Karlovy Studánky se odsud dostanete autem zhruba za pouhých 10 až 15 minut. Kopřivná láká hned z několika důvodů. Tím hlavním je určitě jedna z nejmodernějších sedaček u nás.

Sedačka rolba Kopřivná

Šestisedačkový expres Leitner Ropeways

I my jsme měli tu možnost si na svahu v Kopřivné zalyžovat, a tak jsme ocenili i služby tohoto zimního výtahy. Sedačka má hned několik předností. Tou první je fakt, že uveze 6 lidí a její celková přepravní kapacita činí 2400 přepravených osob v hodině. Sedačka je specifická už tím, že se na ni velmi pohodlně nasedá. Přizpůsobuje se výšce nejmenšího pasažéra a dle potřeby zpomalí. O bezpečnost se tak není třeba obávat. To samé platí i pro výstup. Samozřejmostí je u ní také automatická blokace bránícího mechanismu. Je vyhřívaná, takže v zimě dopřeje maximální komfort. V případě větru, deště či sněhu si zatáhnete bublinu. Zkrátka komfort.

Červená sjezdovka

Doleva modrou, nebo doprava červenou?

To už je jenom na vás. Pokud se vydáte modrou dlouhou 1350 m, pojedete zprvu poněkud pomalu, jelikož svah je až k panoramatickému baru poměrně plytký. Možná vás to svede právě do interiéru občerstvení na pivu za 32 korun nebo čokoládu za 50 korun. Ceny na takové středisko lidové. Poté už se i modrá začne svažovat a je jemně nakloněná napravo směrem k lesu. Následně už se spojuje s červenou dlouhou 920 m. Ta je relativně nová a vyznačuje se stejnosměrným sklonem. Zdatnější lyžař si ji užije mnohem více. Podél ní se nachází snowpark s nafukovacím vakem. Aktuálně byl vyfouklý, takže jsme jej nevyzkoušeli, škoda. Spodní část sjezdovky je plytká a v teplém počasí se tady tvořily muldy. To už jsme ale seděli dole v restauraci nebo v deštníkovém baru.

Spodní část sjezdovky

Rozličné druhy ubytování

Ubytovat se lze v několika různých chatách a chalupách okolo sjezdovky. Pokud chcete mít větší komfort, pak vsaďte na hotel Kopřivná.

A ceny skipasů?

Dospělí zaplatí za denní skipas 600 korun, dítě do 12 let 450 korun. S přibývajícími dny jdou ceny dolů. K dispozici jsou i bodovky za 350 korun. Získáte tak ale jen 5 jízd na lanovce či 10 na kotvě. Večerní stojí 400, respektive 300 korun. Děti do 5 let jezdí zdarma. Parkování je také samozřejmě bezplatné. Objednat skipasy lze i online, nicméně musíte si nechat nejprve poslat samotný skipass. Podivný a nevychytaný systém. Potkal jsem u kasy paní, která si objednala skipas i bez zadání kódu a měla potíže s identifikací platby a vrácení peněz.

Kopřivná večerní lyžování

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *