Národní park Veluwezoom vás přesvědčí o tom, že v Nizozemsku rozhodně nejsou jen samé roviny

Národní park Veluwezoom, Když se řekne Nizozemsko alias Holandsko, vybavíme si obvykle národních parků několik. Jde například o Národní park Lauwersmeer, Národní park Schiermonnikoog, Národní park De Alde Feanen, Národní park Drents-Friese Wold či Národní park Dwingelderveld. Ovšem zapomínat na Národní park Veluwezoom by byl jednoznačně hřích.

Může vám totiž dát něco, co většina jiných oblastí ne, a to kopce. Na první pohled nejde o nic výjimečného, ovšem když se na celou věc podíváte pohled rovinatého Nizozemska, získá tento poznatek docela jinou perspektivu.

Foto: Pixabay

Kopce a unikátní příroda

Jakmile vejdete do náruče nádherné pahorkatiny, uvítá vás mnoho druhů zvířat a rostlin. Pokud je však chcete pozorovat nerušeně, měli byste se vydat do odlehlejších částí parku. Běžně tu totiž jezdí cyklisté a dokonce i motorkáři, kteří působí chtě-nechtě trochu rušivě. Navíc s tu nemusí platit žádné vstupné, což dělá z Národního parku Veluwezoom ještě atraktivnější cíl. Mimochodem – u Arnhemu v oblasti Veluwe.

Nizozemská vřesoviště – národní park De Hoge Weluwe

Ovšem coby kamenem dohodil odtud leží ještě další půvabný kousek přírody. Pro něj jsou tentokrát charakteristická vřesoviště – a také vstupné. Menší zájem však nečekejte, zejména o víkendu v sezóně tu bývá celkem přeplněno. Park doporučujeme projet na kole, které si můžete půjčit u vchodu. Rozhodně to stojí za to a z unikátní krajiny si tak můžete užít maximum. V parku je k dispozici také muzeum moderního umění Kröller-Müller.

Zdroj: https://czwiki.cz/Lexikon/N%C3%A1rodn%C3%AD_parky_v_Nizozemsku, https://meli.cz/veluwezoom.html, https://www.vyletyobytnakem.cz/clanek/nizozemska-vresoviste-narodni-park-de-hoge-weluwe/?clanekId=118, https://www.holandsko.cz/hoge-veluwe.html, https://czwiki.cz/Lexikon/N%C3%A1rodn%C3%AD_parky_v_Nizozemsku

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.