Francie

Naše tipy na kouzelné poznávací zájezdy do Francie

Milujete francouzský temperament, vynikající sýry a chuť šampaňského? Pak vás pravděpodobně neuspokojí poznávací zájezd Řím, ale raději budete logicky volit různé destinace ve Francii. My se pokusíme v následujících řádcích dát tipy na zajímavé poznávací zájezdy právě do různých koutů Francie. Sami se přesvědčíte, že pro vás budou následující destinace více než lákavé.

Bordeaux

Bordeaux a pláže Atlantiku

Nádhernou oblastí je bezesporu krajina okolo Bordeaux. Slavné zdejší víno je známé po celém světě, vy ale nemusíte nutně trávit volné chvíle pouze ve sklípcích či ve zdejším tradičním muzeu věnujícímu se právě vínu. Vyrazit můžete například k největší duně v Evropě, která má název Pyle. Podívat se lze i do La Rochelle, které je označováno jako město třech mušketýrů. Nádherné je i historické město Poitiers. Když už vás bude pouť po památkách nudit, klidně si odpočiňte na některé z nekrásnějších pláží Atlantiku.

Pláže Atlantiku

Paříž prostě musíte vidět

Co by to bylo za pobyt, kdyby nenabídl poznávací zájezd Paříž. Město milenců se pyšní hned několika místy, jež nemůžete minout. Když pomineme Eiffelovu věž, nesmíme zapomenout ani na muzeum Louvre. Určitě není od věci navštívit i třeba Park princů, kde se hrají fotbalová utkání té nejvyšší úrovně. Zapomenout nemůžeme ani na tradiční zámek francouzských panovníků ve Versailles.

Versailles

Po stopách Napoleona

Vyrazit klidně můžete i po stopách slavného Napoleona Bonaparteho. Stačí jen vyrazit na Korsiku. Zdoláte zde slavnou soutěsku Spelunce, která láká spousty milovníku trekingu. Stoupání v kaskádách Korsických Alp je prostě a jednoduše kouzelné. Chcete-li jít skutečně po stopách slavného vojevůdce, nesmíte minout jeho rodiště Ajaccio. Určitě ale stojí za to se na chvíli zastavit a nadýchat se vůně pinií či prohlédnout si slavné korkovité duby. Poškádlit můžete i chuťové buňky místními sýry v kombinaci s vínem.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

One Ping

  1. Pingback: Letní dovolená v Evropě II.díl | Svět cestovatele

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *