Londýn

Naše tipy na poznávací zájezdy pro seniory

Poznávací zájezdy pro seniory jsou dnes poměrně moderní. Není se čemu divit, starší lidé mají zcela specifické požadavky a potřebují poznávací zájezd, který jim bude šitý přímo na míru. Nějaké dlouhé trekové túry již pro seniory zcela jistě vhodné nebudou. I proto je optimální vybírat z cestovních kanceláří, které přímo na tuto věkovou skupinu lidí cílí. Podívejme se tedy na některé tipy na poznávací zájezdy pro seniory 2016, které jsou v současné době nabízeny. Přesvědčíme se o tom, že jsou kvalitní a nesmírně zajímavé.

To nejlepší z Londýna

Hlavní město Velké Británie láká spoustou krásných lokalit. Výbornou volbou je víkendový pobyt v Londýně. Zažít můžete pohodovou procházkou okolo hlavních atraktivních míst. Projdete se po nábřeží Temže a uvidíte Houses of Parliament, slavný Big Ben anebo opatství Westminster Abbey. Z dalších atraktivit můžeme jmenovat ještě Buckingham Palace, Trafalgar Square. Podívat se můžete klidně i do Čínské čtvrti, čímž si okořeníte jinak tradiční procházku po nejznámějších místech. Zájemci si mohou klidně prohlédnout i slavné muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s.

Řím pro seniory: Nevynechejte tato místa

Milovníci historie si ve Věčném městě jistě vychutnají nejstarší římské fórum Fora Boaria, v jehož blízkosti se nacházejí známá Ústa pravdy. Pak můžete přejít k srdci Říma, kterým není nic jiného než slavný Kapitol se sochou vlčice Rhea Silvia, která byla dle pověsti tou, jež vychovala dva bratry Romula a Réma. Uvidíte odtud na Forum Románum, které se vám odkryje jako na dlani. Nádherná je i procházka ulicí Via Imperiali ke Koloseu, které sloužilo ve starověku jako ústřední centrum veškeré aristokratické zábavy. Vydat byste se měli i do Vatikánu, kde stojí minimálně za zhlédnutí náměstí sv. Petra.

Poznávací zájezd Polsko pro seniory

Vydat se můžete za poznáním krás i k našim severním sousedům do Polska. Nádherná je procházka nábřežím řeky Visly. Pomalu dorazíte až ke královskému paláci a podíváte se i na staré město včetně příkopu Barbakan. Za návštěvu stojí i katedrála sv. Jana a Zámecké náměstí. Nádherná je i Belvedérská zahrada a Stanislavovské divadlo.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *