Navštivte Labskou stezku

Cyklostezka

Hledáte-li zajímavý nápad na výlet, můžete zkusit Labskou stezku, která ráda přivítá jak cyklisty, tak pěší turisty. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších stezek. Toto lákadlo z Ústeckého kraje si dnes společně detailně představíme. Pojďme tedy na to!

Ekonomický význam

Věřte tomu nebo ne, ale v součtu tato stezka obohatí naši ekonomiku o 59 milionů korun za jedinou sezónu. To není malé číslo. Naopak přesně vystihuje důležitost, ale také významnost a oblíbenost atrakce u turistů. No a aby taky ne. Tato Labská stezka nabízí turistům více jak 1300 kilometrů podél Labe. Dokonce má i Evropský význam. Nejvíce peněz tu dle dotazníků utratí ti, kteří si zde naplánují výlety na více dní. Stezku navštěvují turisté, jak z okolních krajů, tak z ciziny.

Nová data o stezce

Monitoring a následné vyhodnocení dat nám ukazuje, že jde o jednu z nejnavštěvovanějších atrakcí v Česku. Zaznamenávaly se průchody a průjezdy turistů. Nejvíce bylo zaznamenáno v místě Děčín-Křešice. Dohromady více než 34 tisíc průchodů a průjezdů. 90 % návštěvníků Labské stezky jsou z Česka, 7 % pochází z blízkého Německa. Místních je pak mezi návštěvníky 84 % z českých turistů.

Kolo

1300 kilometrů

Jak bylo již zmíněno, jde o jednu z nejnavštěvovanějších cyklistických tras u nás. A opravdu má co nabídnout. 1300 kilometrů kolem Labe. Navíc cyklostezky jsou systematicky budovány krajem tak, aby byly co nejbezpečnější.  Velký vliv na rozvoj stezky má i uchopení jejího marketingu. Ve velké míře zde totiž funguje společná českoněmecká propagace. Na ní participují jak kraje a města v okolí tak podnikatelé a ostatní subjekty. Posledním trendem u této stezky je, že je využívaná nejen jako primárně turistický cíl, nýbrž i jako prostředek k odpočinku a trávení volného času. Lidé tak například jen malý úsek využijí ke sport (hlavně cyklistice či in-line bruslení), ale přitom využijí i relaxační plochy či podniky v okolí.