vigo 2

Nebýt Santiago de Compostela, bylo by Vigo určitě zajímavým turistickým cílem

Když se řekne Španělsko, vybaví se Vigo jen málokomu. Snad jen milovníci přístavů si přijdou na své. A to je rozhodně škoda. Přitom jde o jeden z velmi zajímavých turistických cílů s historickým jádrem i krásnou pevností.

Bohužel, jen necelých 80 kilometrů odtud leží slavné Santiago de Compostela, kam míří za ostatky svatého Jakuba staršího každý rok desítky tisíc lidí. A Vigo zůstává tak trochu ve stínu.

Množství turistických cílů k navštívení

V samotném Vigu je vhodné zmínit hned tři nevšední památky. Casco vello (staré město), Ria de Vigo a samozřejmě i Pontevedra. Nejvíce lidí míří historického centra ze 17. století, kterému vévodí pevnost Castro. I když je samotné Vigo mnohem starší (první osídlení lze doložit už z pravěku), díky neustálým útokům Vikingů, Saracénů a později Angličanů muselo být mnohokrát vybudováno znovu od základů.

Foto: Pixabay

K mání jsou muzea, nádherné kavárny, procházky v křivolakých uličkách i bohatě zásobené obchůdky s místním zbožím a suvenýry. Je libo místní speciality? Vyzkoušejte tyhle:

  • Bacalao al horno con pasas – pečená treska s rozinkami
  • Sopa de castaňas – kaštanová polévka
  • Nebýt Santiago de Compostela, bylo by Vigo
  • Tarta de Santiago – mandlový zákusek

Ruchu v přístavu se nebojte. I když je dnes Vigo mnohými odborníky považováno za kulturní i průmyslové centrum celé Galicie, stále se tu ještě najde dostatek míst pro ničím nerušený odpočinek.

Vypravit se můžete i do Santiaga de Compostela

Když už však v této části Španělska budete, neměli byste minout ani 80 kilometrů vzdálené město s katedrálou, v níž odpočívají ostatky sv. Jakuba staršího. Byly objeveny už v 9. století a od té doby se tu konají známé náboženské poutě. Přímo ve městě je k vidění několik kostelů, hospiců, klášterů a dalších církevních budov. Jen málokde je najdete takto koncentrované na jednom místě.

Náhledové foto: Pixabay

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *