Nedělní výlet na rozhlednu Marušku v Hostýnských vrších zvládnou děti i senioři

Hledáte tip na nenáročný nedělní výlet do přírody, který hravě zvládnou malé děti nebo zdatní důchodci?  Zajeďte se podívat do Hostýnských vrchů, kde na vás čeká řada atraktivních výhledů do okolí. Zajímavá je například rozhledna Maruška, která stojí co by kamenem dohodil od ski areálu na Trojáku. V zimě je lákadlem pro lyžaře, v létě zase pro turisty, kteří se chodí obdivovat krásným výhledům do okolní valašské krajiny.

Jak se dostat na rozhledu Maruška

Nejjednodušší cesta na rozhlednu Maruška vede od ski areálu Troják, kde můžete zaparkovat svůj automobil, případně se sem nechat svézt autobusem. Zastávka je hned kousek. K rozhledně vede pohodlná asfaltová cesta, po které lze jet s dětským kočárkem. Cesta nahoru trvá asi půl hodiny, je to necelé dva kilometry k meteorologické stanici, která stojí hned vedle rozhledny Maruška.

Dřevěná stavby ve valašským stylu je vysoká 16 metrů a má dvě patra. Když vystoupáte po poměrně příkrých schodech až nahoru, uvidíte do širokého okolí. Vidět je dokonce i Radhošť v Beskydech, nebo Kelčský Javorník, který je nejvyšší horou Hostýnských vrchů. Výhodou je, že rozhledna funguje zároveň i místo pro odpočinek, kde se lze občerstvit z vlastních zdrojů a posedět ve stínu.

Ski areál Troják. Fotografie: Wikimedia Commons.org, autor: Txllxt, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ho%C5%A1%C5%A5%C3%A1lkov%C3%A1_-_Troj%C3%A1k_-_View_East.jpg

Na Marušku z Hošťálkové

Na rozhledu Marušku se lze vydat i z obce Hošťálková. Cesta je modře značená a je dlouhá něco přes tři kilometry. Jedná se ale o výstup do kopce, takže to chce mít trochu fyzickou kondičku. Ale za ty výhledy do okolí to stojí se vydat i touto náročnější cestou. Pokud si s sebou nevezmete občerstvení, tak je možné dodat novou energii v podobě jídla a pití ve Ski areálu Troják.

Pokračujte až na kopec Bludný

Z rozhledny Maruška je možné pokračovat na kopec Bludný. Opět se jedná o poměrně nenáročný výšlap. Kopec je vzdálený asi 1,3 kilometry a najdete na něm vyhlídkové místo. Pokud vám tedy nestačily pohledy z rozhledny, tak i zde si přijdete na své. Výhled do širokého okolí je i tady velice pěkný.

Zdroj: http://www.rozhlednovymrajem.cz/maruska/; http://www.rozhlednovymrajem.cz/maruska/

Rozhledna Maruška. Náhledová fotografie: Wikimedia Commons.org, autor: Roman Zikmund, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rozhledna_Maru%C5%A1ka.jpg

 

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.