Lázně Libverda nabízejí bohatou historii už od 14. století. A návštěvníkům nabízí mnoho skvělých možností

Hledáte zajímavý tip na výlet v Libereckém kraji plný relaxu a krásné přírody? Pak by vám určitě neměly uniknout lázně Libverda. Najdete je v podhůří Jizerských hor, a to mezi Hejnicemi a Novým Městem pod Smrkem.

A odkud se vzal ten zvláštně znějící název? Věřte nebo ne, ale je odvozený z německého názvu Bad Liebwerda, což znamená přibližně líbezný ostrůvek mezi bažinami. A rozhodně je to pravda – koneckonců, zdejší minerální pramen s léčivými účinky je mezi milovníky přírodní medicíny známý od středověku.

Nová lákadla pro návštěvníky

Letos prošly tyto lázně velkou proměnou, takže se můžete těšit na spoustu novinek. „Máme velkou radost, že jsme dokázali v malých lázních realizovat investici přesahující 50 milionů korun a jsme právem pyšní na fantastický objekt skrývající procedury s nejmodernějšími technologiemi, které poslouží nejen hostům léčícím se přes pojišťovnu, ale i klientům wellness a léčebných pobytů. Všechny srdečně zveme k návštěvě,“ uvádí Eva Plášilová, obchodní a marketingová ředitelka Spa Resortu Lázně Libverda.

Foto: Protext

Co si v lázních Libverda dopřát

K dispozici jsou jak klasické masáže, tak i ty v tzv. suché vaně. To vše u vás přispěje ke snížení svalového napětí, zvýšení prokrvení tkání, stimulaci lymfatického systému, zlepšení metabolismu a samozřejmě také odbourání stresu, což je u současného plnohodnotného odpočinku velmi důležité. Je možné si zvolit, která část těla se bude masírovat, a stejně tak intenzitu masáže.

A užít si rozhodně můžete i venkovní část lázní. Ani té se totiž nevyhnuly rekonstrukce. V brzké době bude dokončena například nová střecha a k celkovému dojmu přispěje i chystaná oprava fasády budovy bazénu a uhličitých koupelí. A kam se za tímto báječným relaxem vydat? Spa Resort Libverda se nachází v nádherném městečku Lázně Libverda, ležícím 25 km od Liberce. První zmínky o nich najdeme už na konci 14. století. Svůj věhlas získaly především díky léčivým minerálním pramenům hydrogenuhličitanového typu. Ovšem těšit se můžete i na klidné prostředí a blízkost přírody.

Zdroj: Dopřejte si péči v modernizovaném Spa Resortu Libverda | Protext – PR služby ČTK , https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/liberecky-kraj/jizerske-hory/lazne-libverda?gclid=EAIaIQobChMIzf-yp9CL-AIVZLR3Ch27Og58EAAYASAAEgI1F_D_BwE

Náhledové foto: Protext

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.