Fanoušci FC Bohemians, ale i vy ostatní, zbystřete pozornost. Klokani, kam se podíváte! Skvělé místo pro báječné posezení s občerstvením, které si užijí všichni…

bohemians-klokan

Byl jednou jeden skalní fanoušek Bohemians, který svůj zájem o Bohemku dotáhl až na špičku. A tu si můžete v přeneseném slova smyslu klidně udělat i vy, protože posezení v přírodě uprostřed lesů k tomu přímo vyzývá. Romantické duše doslova omámí klidná vodní hladina, na níž se vyjímá lehce se pohupující molo, jež zve k posezení. Obklopeni zelenou přírodou možná naleznete ztracený klid. Tím spíše, že jsou zde i houpačky a dětský koutek vybavený pro děti stranou od posezení. Avšak stále máte svá dítka na dohled. Děti na vlastní oči budou moci spatřit i živé klokany, jež neodmyslitelně patří k atributům Bohemky.

klokani-bohemians
Foto: Taťana Veselá, ZOO koutek U Vodníka

Cedule vás zavedou k rybníku, kde žbluňkají kapři a jezdí jako namydlený blesk nutrie…

Toto místo se jakoby zázrakem vyloupne najednou uprostřed lesů. Jen si tak jedete například na kole přírodou a zachytíte nenápadné ukazatele, které vás navedou do Bratroňova poblíž rybníka Pelhřimák, k Občerstvení u Vodníka. Jedete úvozy po polních cestách či lesem a bác! Najednou se ocitnete v lůně božího klidu.

cedule-klokan-bohemians
Foto: Taťana Veselá

Rybníček, místními nazývaný Vršovický Ďolíček (fanoušci Bohemians vědí odkud vítr fouká…), dřevěné posezení a k tomu téměř vše vyvedené v bohémských barvách. Chatička pana Adamce, zvaného Áda, který vás bude obsluhovat, je jak jinak než zeleno-bílá, lavice a stoly na molu taktéž. Dokonce i jedno z přibližovadel pro děti je v zeleno-bílém provedení…V nabídce je pivko, další alko i nealko, teplé nápoje, mlsky pro prťata, pstruhy pro jejich rodiče a další občerstvení.

Příběh zeleného provazu…

Pan Adamec je až takový skalní fanoušek svého fotbalového týmu, že si přál molo ohradit  zeleným lanem. Jenže v Čechách nebylo k sehnání. Až na jedné dovolené v Egyptě měl to štěstí a od moře si nevezl mušle, nýbrž zelené klubko. Jaké bylo zděšení celníků, když otevřeli jeho kufr, kde na dně odpočíval zelený provaz. Egypťané jen nevěřícně kroutili hlavami… Ale nakonec egyptský provaz lemuje vodní molo a uzavřel mír s českými záchrannými zeleno-bílými kruhy.

občerstvení-u-vodníka-klokan
Foto: Taťana Veselá

Klokani, kam se podíváte!

Svítící klokan nebo dřevěný, jež hlídá rybník, plyšový povalující se v síti nad vašimi hlavami. Ti nejdůležitější jsou samozřejmě živí. Odpočívají a nabízejí se na odiv v zoo koutku, který zdobí jak jinak než namalovaná cedule s klokanem Toníkem.

klokan-bohemians-tonik
Foto: Taťana Veselá

A proč zrovna Toník? Fanouškům Bohemky to jistě nemusíme vysvětlovat, ale pro ostatní to rádi uděláme.

Antonín Panenka, Karol Dobiáš a lipnický farář

Tato báječná trojice byla přizvána ke křtu prvního klokana Toníka, pojmenovaného po slavném útočníkovi Antonínu Panenkovi. Nicméně jeho vršovický dloubák, ve světě známý jako „panenka“, mají mnozí v paměti. Tímto parádním kopem na Mistrovství Evropy v roce 1976 vystřelil český fotbalový tým na zlatý stupínek. A pomyslnou druhou zlatou medaili mnozí návštěvníci Občerstvení u Vodníka z celého srdce věnují právě panu Adamcovi, který v Bratroňově v blízkosti rybníku Pelhřimák vytvořil toto báječné místo pohody, a navíc ho sdílí se všemi kamarády a turisty.

Jak se dostanete k Občerstvení u Vodníka? Pěšky, na kole i autem

Kromě toho, že si ve zdrojích můžete vyhledat i mapu, pak například z Lipnice nad Sázavou směrem na Havlíčkův Brod (v Dolním Dvoře) odbočíte doprava a budete se řídit již výše zmíněnými cedulemi. Nebo z obce Kejžlice pojedete směrem na Krásnou horu. Delší stoupání po hlavní silnici vás povede poté z kopce. Nezapomeňte si pohlídat odbočku vlevo a taktéž vás povede ona známá cedule Občerstvení U Vodníka. Dopravit se tam můžete pěšky, na kole, na motorce  i zajet autem. Věříme, že se tu budete cítit stejně jako slečna, kterou jsme dnes potkali. Jen co přišla, podívala se na rybníček s molem a překvapeně vzdychla: „Tady je ale krásně…“

Náhledové foto: Taťana Veselá, Občerstvení u Vodníka

Zdroje: autorský článek, https://mapy.cz/zakladni?x=15.4300050&y=49.5926019&z=18&source=firm&id=13174496; https://www.facebook.com/uvodnika

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?