Jezero Issyk-Kul poskytne krásnou dovolenou všem milovníkům přírody

Jezero Hillier

Tohle horské jezero v Kyrgyzstánu je již dlouho populárním mezi turisty – a to z dobrého důvodu. Je tu totiž k vidění mnoho malebných soutěsek se strmými stěnami, na výletech po okolí vás pak bude doprovázet nádherně čistý vzduch, smrkové lesy a rychlé horské bystřiny.

Jsou zde také oblíbená a dobře vybavená letoviska, jako je Cholpon-Ata nebo Karakol. A jezero samotné má navíc i léčivou vodu, takže v jeho okolí najdete i četná sanatoria, která nabízejí léčbu a rehabilitaci v mnoha oblastech.

Nádherné jezero pro vaši dovolenou

Issyk-Kul je největší jezero v Kyrgyzstánu a jeho hlavní přírodní památka. Je také jedním z nejhlubších jezer na světě (zaujímá 6. místo v žebříčku). Nachází se v nadmořské výšce 1609 m nad mořem.

turista

Foto: Pixabay

Ročně sem tak zavítá asi 1 milion turistů, přičemž většina hostů jsou Rusové, Kazaši a Kyrgyzové. I přes značnou oblíbenost tohoto místa se stále na pobřeží nachází mnoho neprobádaných míst, kde si můžete odpočinout přesně podle sebe, aniž byste se nechali rušit všudypřítomnými turisty. Ovšem pokud si chcete užít skutečného komfortu, měli byste vědět, že délka vybavených pláží okolo jezera Issyk-Kul je téměř 600 km, z toho 120 km tvoří pláže tzv. vyšších kategorií. Největším centrem regionu je pak město Cholpon-Ata.

Kdy se do Kyrgyzstánu vypravit

Hlavní sezóna u jezera Issyk-Kul je poměrně krátká, trvá od 25. července do 25. srpna, a jde o tak žádané místo, že si ubytování na tyto termíny musíte rezervovat předem. Jindy, a to zejména v zimě, jsou penziony a chaty téměř prázdné a ceny lidové. Většina atrakcí a služeb je však v tuto dobu uzavřená – záleží tedy na vás, čemu dáte přednost. I v chladném období si zde však můžete odpočinout, zvláště pokud je cílem léčba v sanatoriu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.stoplusjednicka.cz/jezero-issyk-kul-kyrgyzsky-poklad-na-teplem-jezere

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.