Nejkrásnější české vyhlídky pro pozorování východu slunce

Západ slunce

Vyrazte na podzimní výlet za východem slunce. Pokud vám bude babí léto přát a vy zvládnete přenocovat pod stanem nebo pod širákem, odnesete si z cesty i dobrodružné zážitky. Nabízíme vám 4 tipy na nejkrásnější východy slunce v Česku i rady, co si nezapomenout zabalit.

Do batohu sbalte svetr i samonafukovací karimatku

Ještě než vyrazíte, zabalte si do batohu pár nejdůležitějších věcí. Pokud jedete jen na jednodenní výlet, nezapomeňte přibalit pití, svačinu, svetr, pláštěnku a samonafukovací karimatku, abyste si měli při romantické chvíli na co sednout. Jste dobrodruzi a chcete si výlet opepřit spaním v přírodě? Kromě teplého oblečení na noc a spacáku si vezměte i vařič s nádobou na vodu. Můžete si pak k východu slunce udělat snídani s horkým šálkem čaje nebo kávy, jež vás zahřeje i po chladné noci.

Tipy na nejkrásnější východy slunce v Česku

Výhled ze Sněžky

Kam jinam na nejkrásnější východ slunce než na nejvyšší českou horu. Shlédněte na probouzející se Krkonoše z 1 603 m n. m. vysokého vrcholu. Lanovka však jezdí až od 8.00, proto budete muset po svých. Na vrchol je cesta dlouhá 7–8 km podle zvolené trasy.

Vyhlídka v Hluboké nad Vltavou

Pod zámkem s charakteristickým vzhledem najdete vyhlídku na celé Hlubocko. Nejkrásnější výhled na východ slunce a odlesky na Vltavě najdete v jihovýchodním cípu podzámčí. Místo nad malým přístavem vás okouzlí svou klidnou atmosférou.

Východ nad Prahou – zřícenina Baba

Od zoologické zahrady přes Vltavu uvidíte na levém břehu řeky malou zříceninu. V noci je rozpadlý viničný lis (nebo bývalá kaplička – podle toho, komu věříte) dokonce nasvícený. Východ slunce zde ozáří skoro celou Prahu, zejména dominantu Pražský hrad, který je k pozorujícímu natočen z nezvyklého úhlu.

Hruboskalsko pro milovníky lesa i fotografy

Máte-li cestu do Českého ráje, navštivte přírodní rezervaci Hruboskalsko. Je vyhlášená skalním městem s věžemi vysokými až 55 metrů. Vyrazte po Zlaté stezce Českého ráje a východ slunce si užijete z vyhlídek Na Kapelu, U Lvíčka či z Mariánské vyhlídky.

Nezapomenutelný východ slunce

Východ slunce měl vždy auru něčeho neopakovatelného a neuchopitelného. Začátek dne představuje nevšední kouzlo, které ještě umocníte širokým výhledem z přírodních vyhlídek. Navštivte některá z českých míst, která jsou pro romantickou podívanou jako stvořená.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels.com

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.