Nejkrásnější přírodní koupaliště v České republice Kapitola 1.

Molo

Je to krásné být venku a zároveň nás láká pobyt u vody, ale nevíte kam? Kašlete na přeplněné a předražené aquaparky a vyrazte na přírodní koupání. Budete šokováni, kolik skvělých jezer, rybníků, přehrad, vápencových tůní a průzračných vodních toků najdete ve svém dosahu.

1. Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada je ideálním koupalištěm pro ty, kteří nepotřebují opustit vjezdy do hlavního města. Z centra města se k ní dostanete za chvilku metrem nebo lanovkou a své auto budete moci zastavit u ní. Vstupné činí 129 Kč pro dospělého a děti do 100 cm mají vstup zdarma. A kdyby se vám náhodou nechtělo platit za pobyt na břehu, budete moci skočit do vody z mola na odvrácené straně.

2. Společné koupaliště Džbán

Koupaliště Džbán je normální koupaliště v centru Divoké Šárky. Díky obvyklým kontrolám kvality vody se zde nemnoží sinice a přívod vody byl zbaven bahna, takže čistou vodu oceníte po celou sezónu. Dospělí platí 90 Kč/den a děti 50 Kč.

3. Biotop Radotín

Už jste někdy slyšeli o biotopu? Biotop je normální koupaliště, ve kterém se voda čistí zcela bez chemie ekologicky s využitím zeleného porostu a běžných biologických systémů. V Radotíně objevíte biotop s občerstvením a saunou. Celodenní vstup stojí 160 Kč pro dospělého a předškolní děti mají vstup zdarma.

4. Koupaliště Vyžlovka

Jděte si zaplavat za Prahu. Přírodní koupaliště Vyžlovka je otevřeno od 9 do 18 hodin a vstupné pro dospělého na celý den je 40 korun, pro děti 20 korun. Občerstvení poskytuje stánek s miskami a zahrajete si ping-pong, šipky, fotbal, břehový volejbal, kuželky nebo kroket.

5. Motolské koupaliště

Vstup na motolské koupaliště stojí 80 korun pro dospělé a 50 korun pro děti. Pronajmete si zde slunečníky, lehátka a sportovní potřeby a je zde široká nabídka občerstvení. Toto koupaliště se těší z toho, že bylo v roce 2017 vyhlášeno koupalištěm s nejkvalitnější vodou v Praze.

6. Jezero Lhota

Hledáte koupání v blízkosti Prahy? Jezero Lhota je neuvěřitelnou příležitostí. Celodenní vstupné stojí 80 korun pro dospělého a 50 korun pro dítě. Areál se otevírá v 6:00 a zavírá ve 22:00. A nebojte se, děti budete moci zaměstnat na hřišti a je tu i parkoviště.

Lhota
Foto: Pixabay

7. Přírodní koupaliště Konětopy

Jezero Konětopy zaručuje, že koupání v něm je jako u oceánu. Koupaliště je otevřeno od 7 do 21 hodin a zaplatíte za něj 100 Kč za dospělého a 50 Kč za dítě. Zakoupíte si občerstvení a skutečně si zarybaříte. Jezero z jedné strany přiléhá k lesu a poskytuje prostor pro letní odpočinek.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestovatele.cz

Náhledové foto: Pixabay