Do jakých hotelů v Česku a na Slovensku vyrazit za luxusní dovolenou

Krajina

Vydejte se na luxusní dovolenou v Česku nebo na Slovensku a užijte si ji na maximum. Inspirujte se několika hotely, které sází na špičkové postele a prvotřídní nabídku služeb.

Dovolená v Česku nebo na Slovensku vás nezklame

Spousta lidí na dovolenou odjíždí do dalekých zemí. Chtějí si užít exotiku, poznat zcela odlišnou kulturu, ochutnat místní gastronomii a zkrátka vidět kus světa. Pravdou ale zůstává, že i naše země společně se Slovenskem má turistům rozhodně co nabídnout.

Zpravidla se přitom jedná o cenově dostupnější dovolenou. Není třeba utrácet za často drahé letenky a luxusní hotelové resorty. Zároveň ušetříte čas. I když se chystáte do zcela opačného kouta naší země, nestrávíte cestou celý den, ale pouze pár hodin.

Navíc se nemusíte obávat jazykové bariéry. V Česku i na Slovensku se bez problémů domluvíte, i když neovládáte angličtinu ani další cizí jazyk. V Česku si také nebudete muset dělat starosti s přepočtem zahraniční měny.

A za jakými lákadly můžete vyrazit? Tak třeba za úchvatnými horami, krásnými horskými jezery, přírodními parky, zoologickými zahradami, historickými městy, přehradami vybízejícími ke koupání a mnohým dalším.

Pokoj

Foto: Pixabay

Vyberte si hotel, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Jak vybrat hotel

Jakmile se pustíte do plánování vaší příští dovolené, čeká vás výběr ideálního místa. Někdo touží navštívit Vysoké Tatry, jiný si chce naopak užít klidný víkend v našem hlavním městě a tak dále. Nejprve si tedy rozmyslete požadovanou lokalitu, poté se vrhněte na výběr hotelu.

Při výběru ubytování je třeba vzít v úvahu hned několik faktorů. Především se bude jednat o věk účastníků dovolené. Přece jen starší osoby pravděpodobně budou mít jiné představy než mladý pár nebo rodina s malými dětmi. Rovněž je třeba vzít v úvahu celkový počet cestovatelů a to, jakým aktivitám se chtějí při dovolené oddávat. Někdo bude preferovat spíše aktivní dovolenou, jiný dá zase přednost odpočinku ve wellness centru.

Mezi další důležité faktory se bezpochyby řadí kvalita nabízených služeb. Na dovolenou si jezdíme odpočinout a tomu by měl odpovídat i správný výběr postele. Snažte se informovat, jak kvalitní hotelová postelkvalitní hotelová postel na vás v daném ubytování čeká a případně si i přečtěte recenze hostů.

Dále se zaměřte na to, jaké služby jsou v hotelu dostupné. Někde se dočkáte wellness centra s bohatou nabídkou saun a masáží. Při výběru může hrát roli také přítomnost restaurace a nabídka jídel.

Hotely v ČR pro luxusní pobyt

Čekáte od své dovolené v Česku opravdový luxus? V tom případě pravděpodobně budete vybírat z prémiových hotelů s prvotřídní nabídkou služeb. V České republice se může jednat třeba o luxusní hotel Chateau Mcely, kde si užijete opravdu romantický pobyt na zámku s úchvatnou zámeckou zahradou kolem. Součástí areálu je i meditační zahrada, v níž si užijete opravdový klid.

Pokud se chystáte do Prahy, můžete se ubytovat například v Hotelu President s luxusně zařízenými pokoji. Lokalita poté vybízí k prohlídce historického centra, toulkám pražskými uličkami nebo třeba návštěvě kulturních události.

Pokoj

Foto: Pixabay

Kvalitní matrace podpoří váš spánek.

Ubytování na Slovensku, které stojí za to

A zapomenout nesmíme ani na naše východní sousedy. Pokud vyrážíte do Vysokých Tater, nenechte si ujít třeba Hotel Solisko nacházející se ve Štrbském Plese. Tato lokalita je přitom perfektním výchozím bodem pro rozmanité horské túry.

Nebo se vydejte do Bratislavy a ubytujte se v luxusním hotelu Mamaison Residence Sulekova. Bratislava je ideálním místem pro milovníky kulturních památek a prohlídku historického centra.

Inspirujte se dalšími možnostmi ubytování

U těchto hotelů samozřejmě nabídka luxusního ubytování v Česku a na Slovensku nekončí. Pro další inspiraci můžete navštívit třeba web Materasso. Právě zde totiž najdete seznam hotelů, do kterých tato firma dodává prémiové matraceseznam hotelů, do kterých tato firma dodává prémiové matrace, které jsou příslibem kvalitního spánku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv dovolenou, nezapomeňte si ji především užít. Jedná se o chvíle, které byste měli strávit odpočinkem se svými blízkými. Nenechte se proto rozptylovat myšlenkami na práci a nejrůznější starosti. Věřte, že všechno počká.

Zdroje info: novinky.cz, materasso.cz

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.