bled-1899264_640

Nejzajímavější destinace pro rok 2020

Rok 2020 už je v plném proudu a ačkoli léto ještě ani zdaleka neklepe na dveře, lidé už samozřejmě přemýšlejí, do jaké destinace vyrazí s rodinou nebo přáteli na dovolenou. V tomto článku vám představíme všechny horké kandidáty, kteří by vaší pozornosti rozhodně neměli uniknout. Poskytnou vám totiž turistiku, nádherné pláže, skvělou kuchyni a prostě jedinečnou atmosféru.

Island plný dobrodružství a objevování

Stát Island rozkládající se na stejnojmenném ostrově je považován za ideální místo pro objevitele a vášnivé dobrodruhy. Nachází se zde totiž obrovské množství sopečných pozůstalostí a ještě stále aktivních vulkánů. Sice jde o trochu nebezpečnou zábavu, nicméně nám jistě dáte za pravdu, že sopečná jezera či černé pláže vypadají vskutku impozantně. Určitě nevynechejte ani návštěvu hlavního města (Reykjavík), kde se nachází bizarní muzeum penisů.

Senegal vás provede africkou kulturou

Africký stát Senegal vám poskytne možnost poznat tamní jedinečnou kulturu a krásnou přírodu, která se zatím ubránila lidským zásahům. Celkově sem turisté zatím příliš neproudí, což ale rozhodně není na škodu a vy tak alespoň nebudete omezováni. Určitě nevynechejte především návštěvu severního města Saint-Louis s typickou koloniální architekturou a blízkým národním parkem, které je zároveň zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Za zmínku stojí také zážitek na safari nebo plavání v růžovém jezeře.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Černá hora s bohatou historií

Černá hora nacházející se při pobřeží Jaderského moře a sousedící s Chorvatskem či Srbskem disponuje bohatou kulturou starou více než 1 500 let a přestože z hlediska rozlohy není nikterak zajímavá, jedinečnými stavbami a pěti národními parky vás okamžitě vtáhne do sebe. Milovníci historie mohou navštívit některé z mešity, minarety, katolické kostely, pravoslavné kláštery i římské vily, takže se dá říci, že na své si přijdou lidé všeho vyznání.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *