Nenechte se na svých cestách sníst aneb za lidojedy do Papua Nové Guinei

Pokud na svých cestách za poznáním upřednostňujete země s originální a zajímavou kulturou a zároveň milujete dobrodružství a hodně adrenalinu, možná jste už uvažovali o návštěvě země na severozápadě Tichého oceánu. Papua Nová Guinea nabízí něco, co v běžné moderní společnosti moc nenajdete.

Tradiční společnost s kmenovými právy

Domorodé Papuánce poznáte podle barvami hýřících tvářích, kterými jsou pomalováni. Barevné jsou i jejich skrovné oděvy, zdobí se šperky z přírodních materiálů a celkově mají k přírodě ještě hodně blízko. Zde se totiž žije dle původních kmenových práv a celá papuánská společnost je založena na odkazu svých předků. Najdete zde pestré etnické skupiny, více než 850 domorodých jazyků a krásnou přírodu, v níž řada rostlin a zvířat stále čeká na své objevení.

Foto: Pixabay

Cestovní doporučení

Klima je zde horké, vlhké a deštivé. Do období dešťů se strefíte, když Papua Novou Guineu navštívíte od prosince do března. Naopak od května do října tu panuje sucho. Na pobřeží je tepleji, zatímco v hornatém vnitrozemí teploty padají až k nule a vzácně se objevuje i sníh. Je vidět, že jen s lehkým oblečením si zde nevystačíte. Pokud očekáváte, že se na Papua Nové Guinee dobře najíte, budete nejspíš zklamáni. Podávají tu málo masa, když už je, tak většinou plody moře, ryby, výjimečně vepřové nebo kuřecí. Jídlo bývá tradičně připravováno na horkých kamenech. Oblíbené jsou sladké brambory.

Nespoléhejte se na to, že na každém kroku budete mít na Papua Nová Guinei k dispozici internet či GSM signál. Ten je většinou je v turistických oblastech s rychlostí, která bude konkurovat šnekovi. Na cestu tam budete potřebovat platný cestovní pas a turistické vízum.

Poměrně velká kriminalita a možná i kanibalismus

Hlavní město Port Moresby bylo v roce 2004 vyhlášeno jako nejhorší místo pro život na světě. To už o něčem vypovídá. Asi se tu nebudete cítit příliš bezpečně, když zde řádí pouliční gangy a kriminalita dosahuje velkého počtu případů. Na denním pořádku jsou vraždy, loupeže, znásilnění. U některých domorodých papuánských kmenů dosud existuje rituální kanibalismus. Nouze není ani o praktikování čarodějnictví či černé magie, přičemž v tom ale nehledejte nějakého dobráckého kmenového šamana. Součástí těchto praktik bývá často brutální mučení či popravy údajných čarodějnic.

Zdroj: Wikipedia.org

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.