Nevíte si rady, kam na výlet s dětmi? Máme řešení

Muzeum kuriozit

Přemýšlíte nad tím, kam byste se letos podívali nejen s dětmi, ale i například se seniory nebo s přáteli a rádi byste se i zasmáli? Pak navštivte muzeum kuriozit. Po České republice můžete projet jak zámky a hrady, tak i zajímavá místa, kde se skvěle odreagujete.

Smích kolem nás utichá a my se divíme, co se to děje. Začínáme být na sebe velice agresivní a nechali jsme se dobrovolně vtáhnout do rozbrojů podplacených politiků. Pojďme tomu učinit přítrž a staňme se zase tím usměvavým a vřelým národem, kterým jsme byli.

Navštivte nejzábavnější kuriózní svět v Praze

Objevíte zde svět fascinujících a neskutečných optických klamů. Užijete si zde perfektní zábavu v jakémkoliv věku. Abyste na své jedinečné zážitky nezapomněli, budete si tu moci pořídit spoustu fotek. Velkými doušky můžete vstřebávat muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška – staňte se dalším fanouškem optických klamů a velkoformátových trikových obrazů.

Muzeum a kabinet kuriozit

Kabinet kuriozit založil bývalý chebský kat a první kustod zámeckého muzea Karl Huss, ale jeho úlohu rozšiřování převzali kancléř a jeho syn Richard. Obdivovat zde můžete pozůstatky z babylonské věže, Žižkův palcát či cestovní hodinky Matyáše Korvína. Kabinet kuriozit ale není to jediné, co tu uvidíte. Těšit se můžete na rodovou knihovnu, anglický park oživený romantickými stavbami nebo zámek Kynžvart.

Kabinet kuriozit
Kabinet kuriozit, Foto: Pixabay

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

Co je největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší? To máte šanci zjistit právě v muzeu kuriozit v Pelhřimově. Mnoho toho, co tu uvidíte je zapsáno v tolik známé Guinnessově knize světových rekordů. V tomto muzeu najdete raritní exponáty, jako je čtyřmetrový plyšový medvídek, nejmenší zlatá klícka, mramorové housle i kytaru ze sirek a stovky podobných exponátů.

Muzeum kuriozit 2
Foto: Fojsinek, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pelh%C5%99imov_muzeum_kuriozit

Po celé naší zemi je toho tolik, co můžete vidět, zažít nebo se naučit. Některá místa schovávají tajemství našich předků, nádherná přírodní místa, která tají dech a je potřeba je chránit. Pamatujte na naši krásnou hymnu, připomeňte mladým generacím, jak naše země vypadala a proč je potřeba ji chránit. Važme si toho, co máme, snažte se usmívat a držet pospolu…

Zdroje info: kudyznudy.cz, pelhrimovsko.cz

Náhledové foto: Pixabay