Pražská tržnice mění název na Holešovickou tržnici a čekají ji i další velké změny

Vyznat se v mapách hlavního města bude brzy dost možná mnohem obtížnější. Pražská tržnice totiž mění název na Holešovickou tržnici. A to není jediná změna, na kterou se mohou návštěvníci těšit.

Ikonický holešovický areál totiž převzalo v polovině letošního do své správy Výstaviště Praha, a.s. Celému prostoru se teď snaží dát vizuální identitu a současně s tím dochází také k přejmenování areálu na Holešovickou tržnici.

Na proplétání mezi stánky zapomeňte

Také máte toto místo spojeno s uličkami doslova nacpanými prodejními stánky, mezi nimiž se často nedalo ani hnout? Tak to už je minulostí. Pěší zóny sice ještě zcela neztratily svůj komerční charakter, ale zároveň také slouží k procházkám a odpočinku a připravuje se i bohatý program pro všechny generace.

Pražská tržnice mění název na Holešovickou tržnici a čekají ji i další velké změny Foto: Pixabay

Proč vlastně Holešovická tržnice

„Vzhledem k místu, kde se tržnice nachází, se přejmenování areálu doslova nabízelo. Označení Holešovická tržnice je zažité pojmenování zejména u Pražanů, proto jsme chtěli názvy pražská – holešovická jednou pro vždy vyřešit. Dokonce se setkáváme i s názvem pražská holešovická tržnice, tento krok tedy musel nutně přijít. Jako předzvěst byla již v létě přejmenována tramvajová zastávka z pražské na Holešovickou tržnici a v rámci soutěže na novou vizuální identitu jsme již pracovali s tímto novým názvem,“ říká k tématu Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

Zbývá ještě dodat, že Holešovická tržnice se nachází v historickém areálu bývalých pražských jatek. Navštívit v ní můžete například kryté zeleninové tržiště s celoročním provozem, ale i různé stánky s pochoutkami a zahraniční gastronomií.

Zdroj: https://www.prazska-trznice.cz/nova-vizualni-identita, https://nasregion.cz/vase-7-prazska-trznice-meni-nazev-i-tvar-bylo-na-case-310662/, https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/729841/holesovicka-trznice-meni-svou-tvar-i-nazev-ma-se-stat-znovuobjevenym-klenotem.html

Pražská tržnice mění název na Holešovickou tržnici a čekají ji i další velké změny Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.