First minute nabídky se blíží. Kdy je nejlepší nákup?

Egypt

Těšíte se na dovolenou v roce 2023dovolenou v roce 2023, ale chcete využít různých slev, a ušetřit tak peníze? Pak musíte dobře naplánovat svou dovolenou a smířit se s tím, že budete muset i trochu improvizovat. Někteří cestovatelé raději mají zařízeno vše s předstihem, aby mohli pohodlně nastoupit do letadla a odletět. Každopádně, obě varianty sebou nesou riziko…

First nebo last minute

Díky tomu, že kanceláře potřebují udat i místa, která byla na poslední chvíli odřeknuta (aby tolik netratili), přišli společnosti s těmito řešeními – dva druhy slev na letenky First a Last minute:

  • First minute – jde o nabídky hned po vydání katalogů pro cestovní kanceláře
  • Last minute – tyto slevy začínají platit těsně před odletem (nebo spíše 3 týdny až měsíc před odletem)

Kdy si tedy naplánovat koupi letní dovolené?

Za prvé si pohlídejte dobu plnění regálů novými katalogy – což bývá v průběhu října. First minute akci by měli řešit ty skupiny lidí, které cestují s dětmi nebo prostě ti, co cestují s větší skupinou lidí (rodinou, kolegy, přáteli…). Během listopadu až do února máte šanci získat first minute slevu a zároveň si můžete naplánovat jakýkoliv zájezd – vše je volné a neobsazené. Navíc se můžete těšit i na jiné výhody při first minute – děti zdarma, cestovní pojištění v rámci zájezdu, parkování u letiště v ceně, nebo velmi nízké zálohy a atd. Takže takové zájezdy do Egyptazájezdy do Egypta začínají být hodně lákavé!

PařížFoto: Pixabay

A jak naopak naplánovat zimní radovánky?

Na konci srpna se vydávají nové katalogy pro klienty. U těchto dovolených, kde se těšíte na lyžování, koulovačky a dobré ubytování na horách, nikdy neváhejte. Dokud trvají slevy first minute jednejte. Většina lidí se snaží využít tyto akce stejně jako vy, a pokud budete příliš váhat, vaše šance na dobré ubytování přijdou vniveč.

Zájezdy se slevami Last minute na každé období jsou záludné. Jen málokdy se dostanete tam kam chcete a většinou se vám uvolní nekvalitní hotely se špatným hodnocením.

Cestování do exotických míst

V tomto případě máte celkem smůlu. Slevy se tu prakticky nekonají a ceny záleží na tom, jak moc se daří obsadit místa. Dokonce i podmínky vstupupodmínky vstupu do země jsou složitější! Ale může se stát, že seženete opravdu výhodné letenky – jeden nikdy neví.

Zdroje info: cestovinky.cz, nacesty.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.