Zimní víkend je tady: Sněžit bude solidně skoro po celém území ČR

Sněžení

Meteorologové varují, že bude sněžit. Konečně přijde sníh. Vždyť poslední týdny byly z hlediska množství sněhu na horách doslova tristní. Na horách by mohlo napadnout až solidních 20 centimetrů sněhu. Sněžení může být doprovázeno větrem a na silnicích se budou tvořit sněhové jazyky.  

V pátek bude sněžit na Moravě

Varování před sněhovou pokrývkou se týká dnes především velké části Moravy. Vydáno bylo konkrétně pro Moravskoslezský kraj a části Olomouckého a Zlínského kraje. Napadnout by na mnohých místech mohlo klidně i 15 centimetrů sněhu, což způsobí komplikace zejména motoristům.

SněženíFoto: Pixabay

V sobotu nasněží i v Čechách

V sobotu už půjde sněžení směrem na západ, upozornění bylo vydáno pro oblasti na Vysočině a části Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Jihočeského, Plzeňského a Pardubického kraje. Později by mělo sněžit i v příhraničních oblastech Ústeckého a Plzeňského kraje a v Karlovarském kraji.

Některým oblastem se sněžení vyhne

Především ve vnitrozemí nemusí být sněhová pokrývka všude. Nejvíce zasažená budou severní a severovýchodní návětří hor. Tady by mohlo napadnout i oněch zmíněných 20 centimetrů nového sněhu.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/clanek/pocasi-bude-vydatne-snezit-varuji-meteorologove-40420595 , https://www.meteopress.cz/vikend/#misto=Kromeriz_&lat=49.2932&lon=17.3968

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.