wanaka 3

Nový Zéland, hory a dobré víno – to je Wanaka

Pokud zamíříte na Jižní ostrov Nového Zélandu, neměla by vám Wanaka uniknout. A máme na mysli jak ledovcové jezero, tak i asi pětitisícové město v jeho blízkosti. Potěší vás především krásná příroda a hory, zrcadlící se na vodní hladině. Ovšem opomenuti nezůstanou ani milovníci historie nebo aktivně strávené dovolené.

Jezero Wanaka patří nepochybně mezi největší poklady Nového Zélandu. Jeho nádherně čistá voda je chladná po celý rok, i navzdory tomu tu však na vás čeká množství aktivit – od vodních sportů až po místa vhodná k rybaření. V létě oceníte cesty pro milovníky klasické i cykloturistiky, v zimě se pak můžete „vyřádit“ ve dvou blízkých lyžařských střediscích.

Region Otago vděčí za své unikání klima především jezeru Wanaka

Jezer je tu samozřejmě víc (například Hawea), ovšem Wanaka se podle všeho na zdejším mikroklimatu podepisuje nejvíce. Koneckonců, právě v jeho blízkosti pěstují Novozélanďané různé odrůdy vín, z nichž potom vzniká lahodný nápoj. Že jste ještě sklenku novozélandského neměli? Pak to určitě napravte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kromě vinic vás však může nalákat i návštěva hor. Zejména ta zimní může být v podání regionu Otago určitě unikátní – tedy pokud máte dost peněz. Není totiž nic jednoduššího, než se nechat vynést vrtulníkem až na vrchol vybrané hory a užít si odtud opravdu parádní sjezd. To se vám v Evropě jen tak někde nepoštěstí.

Za návštěvu stojí i četná muzea

Na prvním místě určitě jmenujme New Zealand Fighter Pilots Museum s letouny ze druhé světové války. Najdete ho na wanackém letišti a ukrývá v sobě i několik unikátů – mimo jiné „Oskara“ alias Nakajima Ki-43 z Japonska.

Navštivte také Wanaka Transport and Toy Museum, které vám ukáže různé dopravní prostředky a hračky. A pokud milujete hlavolamy a bludiště, nenechte si ujít ani Stuart Landsborough´s Puzzling World. Jeho unikátní struktura s mimoúrovňovými nadchody, dřevěnými chodbami a dalšími vychytávkami vás brzy zcela dezorientuje. A navíc si tu můžete různé hlavolamy i vyzkoušet.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *