čínská zeď1

Čína představuje své starobylé památky skrze sport – a úspěšně

Tělo a mysl by spolu měly koexistovat v rovnováze. Nelze tedy jedno pomíjet, a druhé upřednostňovat. Takže proč byste se s historií nějaké oblasti neměli seznámit během aktivit, které prospějí vaší kondičce?

Tak přesně tohle si nejspíš řekli v Číně, rozhodli se tu totiž představit Tianfu Cloud Town a to pod značkou Zažij styl a kulturu měst.

Nevídaná turistická atrakce pro všechny

„Tianfu Cloud Town“ (Čcheng-tu tchien fu jün tuan siao čcheng) je opravdu velkolepý projekt. Jeho základy stojí na spolupráci 279 měst v oblasti Čcheng-tu. Právě zde totiž najdeme mnohá starobylá města se značným historickým významem a kulturou. Není divu, že z nich právě tato kombinace dělá oblíbené turistické destinace.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Každým rokem se navíc stávají dějištěm mnoha akcí. Najdeme tu umělecké festivaly, půlmaratony a další běžecké závody, což jde ruku v ruce se současnými požadavky milovníků sportu a turistiky.

Běžci se vydají na známé poutnické trasy

Podívejme se třeba na běžecký závod HAKKA 50, který se bude konat ve městech Luo-taj a Čcheng-tu. Trasa začne právě v prastarém městě Luo-taj a milovníky pohybu dovede až na horu Lung-čchüan. Ale ve hře nebude jen běžecký závod. K vidění budou také hudební a taneční představení Hakků, velká hostina na dlouhém stole a další lidové zvyky Hakků. Celá akce tak rozhodně není „jen“ o sportu.

A proč právě zde, ve hře není jen historická architektura, snoubící se s moderností, svou roli tu má i příroda a návštěvníci se rádi nechávají ohromit šumícími potůčky a zelenavými horami. Chuang-lung-si si vás pak získá svými nádhernými mosty, malými pavilony a malebnou krajinou.

V blízkosti pak najdeme i starověké město An-žen, známé jako „čínské muzejní město“, nebo město Jüan-tchung je známé jako „obraz ‚Podél řeky během festivalu Čching-ming‘ v reálném světě.“ Co říkáte? Zúčastnili byste se podobné akce u nás, nebo máte za to, že sportovní akce je lepší pořádat samostatně?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *