labuť sníh

Počasí se definitivně zbláznilo – během pouhých tří dnů se ze „Sibiře“ dostaneme až k jarním teplotám

Londýnské proměnlivé počasí, kvůli kterému se doporučuje nevycházet z domu bez deštníku, vypadá vedle toho, co se právě děje v ČR, jako úplný žabař. Rekordy v nízkých teplotách budou totiž už od středy nahrazeny svým přesným opakem.

Sníh, led, mráz, déšť, ale i sluníčko jako stvořené pro opalování – na to všechno se můžeme během následujících dní těšit.

Zmrzlé pondělí potěšilo snad jen polární medvědy

Pokud se podíváme na nejnižší příčky rekordní mrazivosti, bude jim v pondělí 1. února vévodit Jizerka v Jizerských horách, kde se teploměr meteorologů zastavil na hodnotě minus 27,8 stupně. Běžně jsme však ráno vstávali „jen“ do mínus pěti až mínus deseti.

Hory

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Úterý ukryje Česko pod krustu ledovky

Od úterý začne pršet. Fronta bude přicházet postupně, takže k večeru se už přívalům vody nevyhne nikdo. A vzhledem k tomu, že země bude stále ještě promrzlá z pondělka (a předchozích dnů), nedá na sebe ledovka dlouho čekat. Sever republiky (a zejména hory) bude ledovky uchráněn, tam totiž přijde ke slovu jen obyčejný únorový sníh.

Středa a čtvrtek nás pořádně ohřejí

Vzápětí však přijde oteplení. Středa a čtvrtek potěší opravdu jarními teplotami – na pořadu dne bude klidně i 10 °C. Přidá se velká oblačnost, srážky (sněhové jen na horách) a vůbec jarní nálada. Ovšem nevydrží dlouho – pravděpodobně jen do pondělí. Tehdy rašící pupeny rostlin i příjezdové cesty pokryje nejprve mrznoucí mlha, a později i mrznoucí déšť. Přicházející studená fronta zkrátka nenechá nikoho na pochybách – paní Zima stále ještě vládne. Ovšem jak dlouho jí to vydrží zůstává ve hvězdách. Od středy – tedy přesně týden po příchodu „jara“, se znovu objeví sníh. Báječné vyhlídky, že?

Zdroj Náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *