dum itlaie

Domy za jedno euro a zcela bez podmínek – v italském Biccari vylepšili parametry tolik obdivované nabídky

Vylidňování venkova je problém snad všech vyspělých států světa. A ani Itálie není v tomto ohledu výjimkou. Patříte-li mezi dobrodruhy, není vám cizí kutilství a nadto ještě plánujete v místě bydliště podnikat, dost možná jste už nějaké takové nabídky využili.

Ale co když až tak dobrodružnou povahu nemáte a jediné, o co vám jde, je krásný a útulný domov, do kterého by se stačilo jen nastěhovat? Věřte nebo ne, ale i takové domy jsou k mání v italském Biccari. A cena přitom zůstává stále stejná – pouhé jedno euro.

Proč tak směšná cena? Starosta se snaží zabránit vymření komunity

„Žije tu sotva 2000 obyvatel,“ vyjádřil se na kameru reportérů CNN, která o tomto fenoménu informovala jako první, starosta Gianfilippo Mignogna. Podle něj lidé nejčastěji utíkají do velkých měst, ovšem mnohdy i do zahraničí – třeba do USA.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Gianfilippo Mignogna však nechce dopustit, aby jeho obec zela prázdnotou. Proto se snaží ulice i domy zaplnit. A to kýmkoliv, koho láká nabídka života na venkově.

K mání je víc než jen polorozbořené ruiny

A právě proto dal do nabídky nejenom nemovitosti, které to mají s životností tak trochu na štíru, ale i domy ve velmi dobrém stavu, které vzhledem k nedávnému odstěhování svých původních obyvatel ještě ani neměly šanci začít chátrat. Za jedno euro si zde můžete koupit nemovitost, vhodnou k okamžitému nastěhování.

A podmínky? Podle všeho žádné nejsou. Musíte jen počítat s tím, že se opravdu usadíte na venkově. Pokud si však libujete v romantice úzkých křivolakých uliček a hledáte odpočinek od chaosu velkoměst, bude pro vás Biccari ideální. Čerstvý horský vzduch, minimální pohyb turistů a nízká cena za nemovitost – co víc si přát?

Zdroj Náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

7 komentářů

 1. Saša Odpovědět

  Zajímalo by mě, kde je konkrétní nabídka nemovitostí?? Není to první článek, který jsem o Biccari přečetla.
  stále ale nevím, kam se mám obrátit, pokud bych o takové nemovitosti měla zájem.
  HOdil by se nějaký odkaz nebo tak. Bez toho je to takový článek do větru…..

  Díky a pěkný den

 2. michal Odpovědět

  Dobrý den, Máte naprostou pravdu. Četli jsem o tomto už vícekrát a z různých zdrojů, ale nabídku konkrétních nemovitostí jsem nikde nenašel. A to jsem procházel i přímo stránky obce Baccari.

 3. Marta Odpovědět

  Na stránkách uvedených Romanem je například cena 420 euro za 1 m2 podlahové plochy. To je o něco víc, než 1 euro za dům k nastěhování.

 4. Lui Odpovědět

  No holt máte všichni smůlu, někdo vám to vyfouk. Tohle chce sledovat hned. To je asi jako když přijdete do Kauflandu v pátek a stěžujeme si, že nemají zboží z víkendové akce 🤣

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *