Čapí hnízdo

Čapí hnízdo bylo plné kradených věcí

Je to tak, čápi si dokážou vzít při výrobě svých hnízd prakticky všechno, co najdou a co se jim nakonec hodí. že je pak takové čapí hnízdo plné kradených věcí? Nuž, není se čemu divit. Jak to tedy vlastně se stavěním čapích hnízd je a co všechno si tito tvorové dokážou do svých hnízd nanosit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Poctivá práce bez dotací

Čáp je velmi pracovitý tvor chce pro své potomky vytvořit adekvátní prostředí. Čapí hnízdo si samozřejmě nestaví tam, kde se nemůže. Činí tak na komínech a vyvýšených místech. Jako stavební materiál mu slouží různé přírodniny. Typické jsou větve, části keřů a další stavební materiál. Vše poctivě sehnané se vším všudy. Jinak ale čáp občas vezme nějaké kusy látky, případně kusy oblečení, jež najde někde pohozené. Výjimkou není ani spodní prádlo. Je tedy možné s nadsázkou říct, že čáp tyto věci mohl někde ukrást.

Čapí hnízdo

Čapí hnízdo: Zdroj obrázku Pixabay.com 

Nebezpečné stavební materiály

Ornitologové při zkoumání ptačích hnízd najdou leccos. Často se může jednat o nebezpečný materiál, který může čápům ublížit. Jmenovat lze třeba dráty nebo jakékoli ostřejší předměty. Malým čápům pak mohou ublížit. I proto je ornitologové odstraňují a eliminují potenciální nebezpečí.

V České republice je více než 1500 čapích hnízd

Je to tak, číslovka je to solidní a čápům se u nás líbí. Vracet se k nám budou na přelomu února a března, spíše v březnu. Hnízda mají někteří postavená skutečně honosná. Tak uvidíme, kolik budou mít letos potomků.

Čapí hnízdo: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *