poklad2

O jeden turistický cíl méně – Fennův poklad se našel

10 let hledání, 350 000 nadšených hledačů, několik mrtvých – taková je bilance jedné výstřední akce, kterou zorganizoval Forrest Fenn. Tento výstřední obchodník s uměním se rozhodl vnést do života trochu vzrušení. Ovšem nejenom pro sebe.

Ukryl proto ve Skalistých horách v USA bronzovou truhlu s pokladem. A nejde o nadnesený výraz. Uvnitř se měly ukrývat věci v hodnotě několika desítek milionů korun. Není divu, že mnozí nadšenci ji celých 10 let usilovně hledali.

Báseň, která vede k pokladu

S jednou jedinou nápovědou by si však ani ten nejlepší hledač nevystačil. Vždyť Skalisté hory jsou poměrně rozlehlé a nabízejí množství dokonale opuštěných míst. Hledání pokladu 21. století (přezdívka, kterou si Fennův poklad velmi rychle vysloužil) by tak mohlo být i nekonečné.

poklad

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Koneckonců, řada lidí se v posledních letech domnívala, že jde jen o fake a vymyšlenou senzaci. 10 let hledání je totiž hodně dlouhá doba. Zvlášť, když nápovědy najdete jen v šesti slokách básně. Mimochodem, ty Fenn zveřejňoval postupně. Například ta úplně poslední zní:

So hear me all and listen good,
Your effort will be worth the cold.
If you are brave and in the wood
I give you title to the gold.

Konec hledání, truhla je na světě

Před několika dny však Fenn (mimochodem, brzy mu bude 90 let) na své webové stránce oznámil, že hledání skončilo. Šťastný nálezce mu totiž zaslal fotografii nalezené truhly. Přál si zůstat v anonymitě.

A Fenn? Ještě stále mlží: Místo nálezu zatím nezveřejnil a čeká se i na přesný soupis věcí, které v truhle byly. Slibuje například smaragdové prsteny, předkolumbovské starožitnosti, zlato a zlaté valouny apod. Nezbývá tedy než počkat, zda Fennův poklad ještě nějaká ze svých tajemství vydá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *