Dálniční známka

O zrušení dálniční známky mezi Ostravou a Frýdkem Místkem žádá nejen 13 starostů

Některé dálniční úseky v naší zemi nutní lidi kroutit hlavami. Jedním z nich je bezesporu také část dálnice mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Důkazem budiž i dostaveníčko celkem 13 starostů na benzínové stanici vedle průmyslové zóny nacházející se u samotné dálnice. Konkrétně se sešli, aby podepsali petici za vynětí ze zpoplatnění dálnice II. třídy D56. tento úsek je právě situován mezi Ostravu a Frýdek-Místek.

Co nejvíce podpisů k začátku jednání

Petice se nyní bude šířit mezi veřejností. Bude zapotřebí získat co možná největší množství podpisů pro to, aby se začalo jednat. Několikakilometrový úsek je velmi často opravován. Navíc na žádnou dálnici ani nenavazuje. Řidiči si tady musí často hlídat rychlost, sledovat změny v dopravní situaci a mnohdy také konkrétní místo objíždět po okresních silnících, kde logicky narůstá provoz, zvyšuje se hluk a vznikají mnohem vyšší emise.  

Jednání v Praze se inicializovala, ale…

Náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher hovoří o tom, že každý podpis je v podstatě argumentem. V Praze byla jednání ze strany zúčastněných starostů iniciována, nicméně pokaždé jim byla vystavena pomyslná stopka. Úspěch byl tedy nulový. Starostové doufají, že s přibývajícími podpisy bude tlak sílit a dojde k tomu, že zmiňovaný úsek zpoplatněn nadále nebude.

V petičním výboru je 13 starostů

Samotný petiční výbor se sestává z celkem 13 starostů. Konkrétně jde o starosty částí:

Staříč, Fryčovice, Proskovice, Frýdek-Místek, Sviadnov, Paskov, Žabeň, Krmelín, Řepiště, Nová Bělá, Stará Bělá, Hrabová a Zábřeh. Petice se bude muset podepisovat dle aktuálně platného zákona osobně.

Dálnice: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *