Objevte krásy Chorvatska díky šikovným tipům

Trogir

Do které země jezdí Češi za mořem úplně nejraději? Samozřejmě do Chorvatska – jsou tu už tak nějak zavedenou firmou. Mnozí místní se dohovoří lépe česky než anglicky, ceny jsou tu přívětivé, moře teplé, jídlo vynikající – co víc si přát?

Snad jen tipy na nevšední destinace, které lze objevovat. Seznamte se se zajímavými místy, která by vás dost možná navštívit ani nenapadlo. A nezáleží na tom, jestli se chystáte autem do Chorvatskaautem do Chorvatska nebo byste se raději spolehli na prověřenou cestovku.

Chcete tip na nevšední město? Zkuste Split

Ano, SplitSplit patří mezi turisticky nejvyhledávanější města vůbec. Najdete ho ve střední Dalmácii a jde o přístav, považovaný za druhé největší město v této zemi. Památek tedy nabídne dost a dost – rádi byste viděli slavný Diokleciánův palác nebo o něco mladší, ale přesto nádherný kostel a klášter sv. Františka? Pro fanoušky historie je tu nachystáno i přístupné archeologické naleziště Solin a na vyznavače lenošení zase čeká vyhlášená pláž Kasjuni.

SplitSplit: Foto Pixabay

Po stopách ponorné řeky

Máte raději přírodní památky, ale zároveň se jen neradi přetlačujete s davy turistů? Pak zamiřte do málo známého údolí Gackyúdolí Gacky, jímž protéká stejnojmenná ponorná řeka. Leží zhruba na půl cesty mezi známými Plitvickými jezery a Jadranským pobřežím. A na své si tu přijdou i rybáři nebo milovníci techniky, na které tu čeká plně funkční vodní mlýn.

Za koloseem do Puly

Věděli jste, že i ChorvatskoChorvatsko má své vlastní koloseum? A co do zachovalosti trumfne i to v Římě, i když je také o krapítek mladší. Aby také ne – vždyť koloseum v Pule vyrostlo podle předlohy toho římského. Vypadá ovšem opravdu velkolepě a navštívit ho můžete bez omezení. Nečekejte žádné dlouhé fronty ani nic podobného, jako se tomu děje v Římě. Pula je v tomto ohledu mnohem přívětivější. V okolí vás pak určitě zaujmou staré olivové háje a hospůdky servírující téměř výhradně lahodné mořské plody.

Zdroje info: cklub.cz, reflex.cz

Trogir: Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.